Kauza ROP Severozápad: Pavel Kouda skončí u soudu, se stížností neuspěl

Bývalý náměstek hejtmanky Pavel Kouda. Foto: archiv Krajský úřad ÚKBývalý náměstek hejtmanky Pavel Kouda. Foto: archiv Krajský úřad ÚK

Ústí n/L., Most - Osm lidí včetně bývalého náměstka hejtmanky Pavel Kouda skončí před soudem. Státní zástupce podal obžalobu, se stížností bývalý přední krajský politik neuspěl.

Reklama

Kauza evropských dotací z dotačního úřadu ROP Severozápad míří k soudu. U něho se bude zpovídat i Pavel Kouda, bývalý politik ČSSD a někdejší náměstek hejtmanky Jany Vańhové. Právě Kouda měl v gesci evropské dotace, jak na kraji, tak v Regionální radě ROP Severozápad.

Pavel Kouda se má zpovídat z toho, že tlačil na úředníky. Hrozí mu až 12 let. Podle Koudova advokáta Vencislava Sabotinova obžaloba stojí na výpovědi jedné osoby.

Pavel Kouda, patřil mezi nejvlivnější členy krajské severočeské ČSSD. Byl ve spojení se zavražděným Romanem Houskou.

Kouda byl zatčen v září 2012. Je stíhán za trestné činy zneužití pravomoci a poškozování zájmů evropských společenství. Kromě Koudy jsou obžalováni i další lidé, třeba bývalí ředitelé dotačního úřadu Pavel Markvart, Petr Vráblík a Petr Kušnierz. Ten kvůli jiné kauze již sedí ve vězení.

ČTĚTE na Investigate.cz: Profil zavražděného politika ČSSD: Kdo byl Roman Houska a jakou roli hrál v politice a byznysu na severu Čech?

-im-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře