Kauza ROP Severozápad: Pavel Kouda skončí u soudu, se stížností neuspěl

Bývalý náměstek hejtmanky Pavel Kouda. Foto: archiv Krajský úřad ÚKBývalý náměstek hejtmanky Pavel Kouda. Foto: archiv Krajský úřad ÚK

Ústí n/L., Most - Osm lidí včetně bývalého náměstka hejtmanky Pavel Kouda skončí před soudem. Státní zástupce podal obžalobu, se stížností bývalý přední krajský politik neuspěl.

Reklama

Kauza evropských dotací z dotačního úřadu ROP Severozápad míří k soudu. U něho se bude zpovídat i Pavel Kouda, bývalý politik ČSSD a někdejší náměstek hejtmanky Jany Vańhové. Právě Kouda měl v gesci evropské dotace, jak na kraji, tak v Regionální radě ROP Severozápad.

Pavel Kouda se má zpovídat z toho, že tlačil na úředníky. Hrozí mu až 12 let. Podle Koudova advokáta Vencislava Sabotinova obžaloba stojí na výpovědi jedné osoby.

Pavel Kouda, patřil mezi nejvlivnější členy krajské severočeské ČSSD. Byl ve spojení se zavražděným Romanem Houskou.

Kouda byl zatčen v září 2012. Je stíhán za trestné činy zneužití pravomoci a poškozování zájmů evropských společenství. Kromě Koudy jsou obžalováni i další lidé, třeba bývalí ředitelé dotačního úřadu Pavel Markvart, Petr Vráblík a Petr Kušnierz. Ten kvůli jiné kauze již sedí ve vězení.

ČTĚTE na Investigate.cz: Profil zavražděného politika ČSSD: Kdo byl Roman Houska a jakou roli hrál v politice a byznysu na severu Čech?

-im-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Nebezpečný Most: Muž okradl seniorku o peníze Nebezpečný Most: Muž okradl seniorku o peníze
Kam se lidé v Ústeckém kraji nejvíce stěhují? Tato města zažívají boom Kam se lidé v Ústeckém kraji nejvíce stěhují? Tato města zažívají boom
Dopravní podnik chce lidi v MHD, a tak koupí nové trolejbusy a autobusy Dopravní podnik chce lidi v MHD, a tak koupí nové trolejbusy a autobusy

V pátek bude veškerá doprava v Ústí zdarma V pátek bude veškerá doprava v Ústí zdarma
Boj o Podřipskou nemocnici. Co mělo být rozbuškou sporu, který graduje? Boj o Podřipskou nemocnici. Co mělo být rozbuškou sporu, který graduje?
Liberecký recept? Hrát jednoduše a hodně střílet, říká Martin Bakoš Liberecký recept? Hrát jednoduše a hodně střílet, říká Martin Bakoš


Komentáře