Kauza ROP Severozápad: Exředitel Petr Kušnierz u soudu začal odkrývat zákulisí

Petr Kušnierz se starostou Litoměřic Ladislavem Chlupáčem. Foto: archiv ROP SeverozápadPetr Kušnierz se starostou Litoměřic Ladislavem Chlupáčem. Foto: archiv ROP Severozápad

Ústí n/L. - Bývalý ředitel dotačního úřadu ROP Severozápad Petr Kušnierz při pondělním (22.2.2016) soudu promluvil o údajných machinacích při hodnocení projektů a udělování evropských dotací.

Reklama

Podle Petra Kušnierze zájmovými projekty byly například rekonstrukce hotelu u zámečku Větruše v Ústí nad Labem, nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani či oprava hotelu Cascade v Mostě.

Aby byl poslední jmenovaný projekt schválený, naléhali podle Kušnierze Michal Petřík ze společnosti Ropro a Vladimír Repáč ze společnosti Herkul.

Seznam politiky "preferovaných" projektů podle Kušnierze sestavoval podnikatel Daniel Ježek, o kterém Kušnierz před soudem vypověděl, že byl styčným důstojníkem pro ROP Severozápad .

Daniel Ježek v té době byl považován za nejsilnější zákulisní hráče ODS v Ústeckém kraji. V současnosti už v ODS není.

Petr Kušnierz je v současnosti obžalován ze zneužití pravomoci. Spolu s ním čelí obžalobě další dva bývalí ředitelé úřadu Petr Vráblík a Pavel Markvart, někdejší právník úřadu Jan Martinovský, bývalý náměstek hejtmanky Ústeckého kraje Pavel Kouda a úřednice Irena Kotlanová.

Podle žalobce zmanipulovali ve prospěch vybraných subjektů projekty za 1,4 miliardy korun, z toho 922 milionů úřad proplatil. Všichni vinu popírají kromě Ireny Kotlanové. Ta má status spolupracující obviněné.

To ale není všechno. Petra Kušnierze znovu stíhá policie. Obvinila ho z poškození finančních zájmů Evropské unie. Policie navíc v pondělí zasahovala v centru Ústí nad Labem.

ČTĚTE:  Obžalovaný exšéf dotačního úřadu se chystá vypovídat o machinacích. Koho potopí?

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony


Komentáře