Kauza ROP Severozápad: Exředitel Petr Kušnierz u soudu začal odkrývat zákulisí

Petr Kušnierz se starostou Litoměřic Ladislavem Chlupáčem. Foto: archiv ROP SeverozápadPetr Kušnierz se starostou Litoměřic Ladislavem Chlupáčem. Foto: archiv ROP Severozápad

Ústí n/L. - Bývalý ředitel dotačního úřadu ROP Severozápad Petr Kušnierz při pondělním (22.2.2016) soudu promluvil o údajných machinacích při hodnocení projektů a udělování evropských dotací.

Reklama

Podle Petra Kušnierze zájmovými projekty byly například rekonstrukce hotelu u zámečku Větruše v Ústí nad Labem, nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani či oprava hotelu Cascade v Mostě.

Aby byl poslední jmenovaný projekt schválený, naléhali podle Kušnierze Michal Petřík ze společnosti Ropro a Vladimír Repáč ze společnosti Herkul.

Seznam politiky "preferovaných" projektů podle Kušnierze sestavoval podnikatel Daniel Ježek, o kterém Kušnierz před soudem vypověděl, že byl styčným důstojníkem pro ROP Severozápad .

Daniel Ježek v té době byl považován za nejsilnější zákulisní hráče ODS v Ústeckém kraji. V současnosti už v ODS není.

Petr Kušnierz je v současnosti obžalován ze zneužití pravomoci. Spolu s ním čelí obžalobě další dva bývalí ředitelé úřadu Petr Vráblík a Pavel Markvart, někdejší právník úřadu Jan Martinovský, bývalý náměstek hejtmanky Ústeckého kraje Pavel Kouda a úřednice Irena Kotlanová.

Podle žalobce zmanipulovali ve prospěch vybraných subjektů projekty za 1,4 miliardy korun, z toho 922 milionů úřad proplatil. Všichni vinu popírají kromě Ireny Kotlanové. Ta má status spolupracující obviněné.

To ale není všechno. Petra Kušnierze znovu stíhá policie. Obvinila ho z poškození finančních zájmů Evropské unie. Policie navíc v pondělí zasahovala v centru Ústí nad Labem.

ČTĚTE:  Obžalovaný exšéf dotačního úřadu se chystá vypovídat o machinacích. Koho potopí?

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře