Kauza Ralsko. Po letech bude pokračovat sanace bývalého vojenského prostoru

V Ralsku budou pokračovat sanační práce. Foto: archiv Liberecký krajV Ralsku budou pokračovat sanační práce. Foto: archiv Liberecký kraj

Ralsko - Sanace bávalého vojenského prostoru v Ralsku na Českolipsku bude po 2,5 letech opět pokračovat. Informaci potvrdil Liberecký kraj.

Reklama

„Zpráva o znovuobnovení sanačních prací je skvělou informací, na kterou jsme čekali nejenom my na kraji, ale i starostové dotčených obcí,“ uvedl náměstek libereckého hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Josef Jadrný.

O obnovení sanace se bavil liberecký hejtman Martin Půta (STAN) s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem (ANO).

Práce mohou pokračovat díky podepsání dodatku ke smlouvě, který byl rok a tři čtvrtě blokován. Jeho podpisem mají být v nejbližší době sanační práce obnoveny.

Na sanace jsou vyčleněny finance ve výši 3 miliardy korun a další zdroje se hledají například z evropských dotací.

V letošním roce chce ministerstvo životního prostředí zlikvidovat 59 vrtů v Hradčanech, kde už dvě třetiny vrtů provedených kvůli sanaci podzemních vod bylo zlikvidováno.

„Hradčany patří v rámci republiky k nejzatíženějším lokalitám po pobytu sovětské armády. Největším problémem je letiště Hradčany, kde došlo ke kontaminaci podzemní vody i zeminy, především leteckým petrolejem, kerosinem i pohonnými hmotami,“ vysvětlil Richard Přibyl, vedoucí oddělení sanací ministerstva životního prostředí.

Srovnatelnou oblastí na území České republiky je například bývalý vojenský prostor Milovice či Jánská na Děčínsku.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Českolipsko

Rozzuřený otec zbil desetiletého syna. Neuvěřitelné, kvůli čemu! Rozzuřený otec zbil desetiletého syna. Neuvěřitelné, kvůli čemu!
Na meningokokovou infekci podlehlo v ústecké nemocnici čtyřleté dítě Na meningokokovou infekci podlehlo v ústecké nemocnici čtyřleté dítě
Startuje hudební festival Lípa Musica 2016 Startuje hudební festival Lípa Musica 2016

Soutěž o lístky na Mácháč 2016 Soutěž o lístky na Mácháč 2016
Finlandia Mácháč 2016 představí bouřliváky DVBBS i Olivera Heldense Finlandia Mácháč 2016 představí bouřliváky DVBBS i Olivera Heldense
Sklářská lokálka zve na oslavy 130 let do Kamenického Šenova a České Kamenice Sklářská lokálka zve na oslavy 130 let do Kamenického Šenova a České Kamenice


Komentáře