Kauza radary ve Varnsdorfu. Starosta Stanislav Horáček skončil ve vazbě

Stanislav Horáček. Foto: archiv ANO
Stanislav Horáček. Foto: archiv ANO

Politické zemětřesení ve Varnsdorfu. Kvůli kauze radarů na měření rychlosti bylo policií obviněno několik osob i právnická osoba. Ve vazbě skončil starosta Varnsdorfu Stanislav Horáček (ANO).

Reklama

Státní zástupce Jan Veselý řekl, že starosta je ve vazbě, aby nemohl působit na spoluobviněné, svědky nebo jinak mařit vyšetřování. Vazba může trvat až tři měsíce.

Varnsdorfský starosta je podle žalobce obviněn ze údajně závažné trestné činnosti související s veřejnou zakázkou a za údajné korupční jednání. Za to může podle Jana Veselého strávit ve vězení 5 až 12 let.

Stíhán na svobodě je varnsdorfský místostarosta Josef Hambálek (ANO), který je obviněn z údajného porušení předpisu o pravidlech hospodářské soutěže.

A obviněn je rovněž majitel firmy provozující měřící radary, obviněna je i samotná firma Water Solar technology.

Kauza se točí kolem měřících radarů ve městě.

Varnsdorf začal měřit rychlost na území města v roce 2018. Za tu dobu naměřily radary přes 135 tisíc přestupků. Za tu dobu vybralo město na pokutách zhruba 90 milionů korun, za pronájem radarů zaplatilo firmě 39 milionů korun, uvedl Čeký rozhlas Sever.

Kvůli vypsání zakázky dostal Varnsdorf od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) tři pokuty v celkové výši 950 000 korun.

Postup Varnsdorfu při ukládání pokut za překročení rychlosti označil v říjnu jako protiprávní i tehdejší zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček.

Opoziční zastupitelé navíc podali trestní oznámení. Policie v říjnu2019 provedla domovní prohlídky, byla i na městském úřadě.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře