Kauza překladiště odpadu: Nespokojení lidé míří na varnsdorfské zastupitelstvo

Ve Varnsdorfu probíhá kauza s plánem vybudovat překladiště komunálního odpadu. Foto: archiv Marius PadersenVe Varnsdorfu probíhá kauza s plánem vybudovat překlaVe Varnsdorfu probíhá kauza s plánem vybudovat překladiště komunálního odpadu. Foto: archiv Marius PadersenVe Varnsdorfu probíhá kauza s plánem vybudovat překla

Varnsdorf - Lidé, kteří sepsali petici proti překladišti komunálního odpadu ve Varnsdorfu, chtějí ve čtvrtek 20. února 2014 představit své požadavky zastupitelům. Sepsali proto prohlášení.

Reklama

Nespokojení obyvatelé Varnsdorfu se chtějí zastupitelů zeptat, zda je správný záměr umístit svozové a třídící místo pro odpad do zastavěného obytného území města. "A to nejen pro odpad z našeho města, ale i z dalších obcí Šluknovského výběžku. Přineslo by navíc i značnou dopravní zátěž, tedy i emise a hluk z dopravy na místních komunikacích," uvedl pro SeveročeskýDeník.cz Pavel Vodička, jeden ze signatářů petice.

"Považujeme navrženou lokalitu za nevhodnou pro daný účel. Neboť zhorší životní prostředí v okolí areálu i v okolí obslužných komunikací, které na takový provoz nejsou technicky způsobilé," řekl Pavel VodičKa. "Považujeme ji za nevhodnou i proto, že areál firmy SkartEx je zaklíněn do obytné zástavby rodinných vilek. Jejich hodnota nevhodným sousedstvím překladiště poklesne, a tak se stanou neprodejnými."

Hlavní diskusní střet je naplánovn na zasedání zastupitelstva. Pokud zastupitelé podle nespokojených občanů neustoupí záměru vybudovat překladiště odpadů, lidé se chtějí obrátit na soud.

Petice bojuje proti vybudování překladiště komunálního odpadu v bývalém areálu MKP. Ten se nachází uvnitř obytné zóny. Odpad se má do těsné blízkosti pozemků, na kterých jsou rodinné domy, svážet z asi 12 obcí Šluknovského výběžku.

ČTĚTE:  Varnsdorfem hýbe překladiště odpadů. Kritika míří na vedení města

-pt-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Piráti Chomutov dostali další odklad splatit 12,5 milionu Piráti Chomutov dostali další odklad splatit 12,5 milionu
FOTO: Čtvrté výročí založení klubu motorkářů NORTHERN PIRATES v Chomutově FOTO: Čtvrté výročí založení klubu motorkářů NORTHERN PIRATES v Chomutově
Musíme se z toho dostat sami, říká Tomáš Mareš. Jeho Ústí schytává debakly Musíme se z toho dostat sami, říká Tomáš Mareš. Jeho Ústí schytává debakly

Žena může jít do vězení, problém jí způsobil její pes Žena může jít do vězení, problém jí způsobil její pes
Lupič ukradl v baru 15 tisíc. Najdou ho? Lupič ukradl v baru 15 tisíc. Najdou ho?
Řidič úmyslně najížděl do řidiček. Teď mu hrozí osm let Řidič úmyslně najížděl do řidiček. Teď mu hrozí osm let


Komentáře