Kauza ostravské kaly: Skončil šéf DIAMO Jiří Jež. Babiš dostal interpelaci od Šenfelda

Ostravské kaly v areálu po bývalé chemičce Ostramo v Ostravě. Foto: archiv DIAMOOstravské kaly v areálu po bývalé chemičce Ostramo v Ostravě. Foto: archiv DIAMO

Lovosicko - Kauza ostravských kalů má pokračování. Z pozice ředitele státního podniku DIAMO byl odvolán Jiří Jež. Podle informací, které SeveročeskýDeník.cz získal, tomu předcházela i interpelace litoměřického poslance Josefa Šenfelda (KSČM).

Reklama

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) odvolal Jiřího Ježe, který byl generálním ředitelem státního podniku DIAMO od 4. července 2000 do 18. března 2014. Novým ředitelem bude k 19. březnu 2014 jmenován Tomáš Rychtařík.

Státní podnik DIAMO realizuje vládou vyhlášený útlum uranového, rudného a části uhelného hornictví v České republice a zajišťuje produkci uranového koncentrátu pro jadernou energetiku.

Zároveň DIAMO, se sídlem ve Stráži pod Ralskem na Českolipsku, je tím, kdo vypisuje zakázku na likvidaci tzv. ostravských kalů.

V této věci se angažuje poslanec Josef Šenfeld, který je z Litoměřicka. Například 18. února 2014 v obsáhlém tištěném materiálu interpeloval ministra financí Andreje Babiše (ANO). Ale také ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka a ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO). Redakce má dokument k dispozici.

Vláda Jiřího Rusnoka v září 2013 schválila nový plán předložený ministerstvem průmyslu a obchodu na řešení problematiky nových skutečností vzniklých v rámci sanace ekologické zátěže skládky odpadů státního podniku DIAMO v Ostravě, neboli Nápravná opatření Laguny Ostramo. Do sanace nalije ze státního rozpočtu další miliardy a termín dokončení stále v nedohlednu.

Zhruba 100 tisíc tun ostravských kalů se spaluje v čížkovické cementárně na Lovosicku. Lafarge Cement je chce spálit do konce roku 2017. Stále ale není rozhodnuto, jak a kde budou likvidovány další tisíce tun z Ostravy.

ČTĚTE na Investigate.cz: Kauza Ostravské kaly: Vláda na likvidaci nalije další miliardy, sanační práce stojí

-pt-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Litoměřicko

V Ústí jsem zažil nádherné období, říká Milan Buďa, trenér litoměřického béčka V Ústí jsem zažil nádherné období, říká Milan Buďa, trenér litoměřického béčka
Hradozámecká noc 2017: Zámek Libochovice navštíví duchové Hradozámecká noc 2017: Zámek Libochovice navštíví duchové
Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce

Letní romance v Libochovicích aneb výlety v Poohří Letní romance v Libochovicích aneb výlety v Poohří
Svatovavřinecká pouť 2017 v Libochovicích nabídne bohatý program Svatovavřinecká pouť 2017 v Libochovicích nabídne bohatý program
Dítě spadlo do studny. Prý do ní lezlo kvůli mobilu Dítě spadlo do studny. Prý do ní lezlo kvůli mobilu


Komentáře