Kauza KD Repre: Developer Crestyl chce miliony po městě, Most nárok odmítá

Repre. Foto: archiv Mostecké listy
Repre. Foto: archiv Mostecké listy

Most - Nečekaný zvrat v kauze kulturního domu Repre v centru Mostu. Město je opět majitelem, developer Crestyl považuje verdikt rozhodčího soudu za šokující a požaduje po městě miliony korun.

Reklama

Kulturní dům Repre opět patří městu Most. Rozhodčí soud označil kupní smlouvu z roku 2010 za neplatnou a za vlastníka označil město, média o tom informoval primátor Jan Paparega. Developerská firma Crestyl požaduje vrácení uhrazené části kupní ceny.

"Jsme naprosto šokováni přístupem městské reprezentace, který nemá právní oporu a je v příkrém rozporu se základními principy slušnosti a morálky. O nějakém promlčení nemůže být ani řeč," uvedl v prohlášení pro média výkonný ředitel skupiny Crestyl Simon Johnson.

Rozhodčí soud podle firmy potvrdil, že za neplatnost smlouvy může chybný postup města.

"Město samo dříve deklarovalo, že přijatou část kupní ceny samozřejmě vrátí, proto nechápeme jeho současné jednání. Vydaným rozhodčím nálezem byla otevřena cesta k uplatnění nároku na náhradu škody. Skupina Crestyl bude své nároky řádně hájit," dodal Simon Johnson.

Kulturní dům Repre stojí v centru Mostu a patří k architektuře nově budovaného města v 70. a 80. letech. Objekt je uzavřený a chátrá. Původní plány předpokládaly rekonstrukci, později zbourání objektu a výstavbu nového polyfunkčního domu.

Vše je ale jinak. Nové vedení města začala v červnu 2015 řešit kupní smlouvu, ve které v roce 2010 radnice objekt prodala za 28 milionů korun. Podle primátora Jana Paparegy v době těsně před uplynutím lhůty pro doplacení zbytku kupní ceny ve výši přesahující 18 milionů korun se firma Crestyl rozhodla od uzavřené smlouvy odstoupit.

Spor je nyní v rovině, že město firmě se nechce vracet 10 milionů korun. "Budeme hovořit o požadavku společnosti na vrácení částky deset milionů korun, která představuje část kupní ceny, která byla již uhrazena. S ohledem na rozhodnutí soudu ovšem máme za to, že nárok na vrácení požadované části kupní ceny je neoprávněný, a to z důvodu promlčení," napsal v radničním zpravodaji primátor Jan Paparega.

Město Most chce Repre opravit.

ČTĚTE:  Most zadá projekt k rekonstrukci Repre. Chce získat dotaci

Repre patří zase městu. Developer kulturní dům vrátil Mostu

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře