Kauza HC Slovan Ústí: Zdvořáček s Čalounem představí hráče i nový klub. Je v konfliktu s akciovkou

Logo HC Slovan Ústečtí LviLogo HC Slovan Ústečtí Lvi

Ústí n/L. - V kauze ústeckého hokeje dochází k dalším změnám. Zatímco akciovka HC Slovan Ústečtí Lvi zamířila do insolvence, vzniká nová společnost, která chce hrát v sezóně 2014 - 2015.

Reklama

Až tři subjekty se mohou "motat" kolem ústeckého hokeje. Zatímco akciovka rozhádaných akcionářů s dluhy zhruba 31 milionů korun, která zamiířila do insolvenčního řízení, je prakticky mimo hru, tak občanské sdružení HC Slovan připravuje novou sezónu, neboť drží licenci na 1. ligu.

Nyní ale podle informací redakce SeveročeskýDeník.cz vzniká další nová společnost, která by se hokeje v Ústí nad Labem měla ujmout. Ve hře je i nový název klubu.

"Představíme novou společnost a sezónu 2014/2015, včetně hráčského kádru," sdělil Jiří Zdvořáček za HC Slovan Ústí nad Labem. Právě Zdvořáček byl na poslední valné hromadě akciovky odvolán z postu předsedy představenstva a v té době naznačil, že přejde na manažerskou pozici do nové společnosti.

Ta má být vytvořena kolem spolku a spjatá s osobou Jana Čalouna. "Řekl jsem, že mně jde o ústecký hokej a jsem připraven pomoci. Dostal jsem od pana Holíka a Evana nabídku na funkci, kterou v plánované platformě pro A mužstvo přijmu. Jsem připraven vystoupit jako akcionář z akciové společnosti," prohlásil v rozhovoru pro SeveročeskýDeník.cz Jiří Zdvořáček, který tento týden chce veřejnost seznámit s novým konceptem fungování ústeckého hokeje.

Jenže ne všechno jde hladce. Třeba akciovka plánuje některé hráče prodat. S tím ale Zdvořáček nesouhlasí a jako předseda předtavenstva odmítl s hráči manipulovat.

"Dokud není žádné omezení od soudu, platí vše postaru a můžeme s hráčskými právy nakládat, jako kdyby bylo všechno v pořádku," uvedl minulý týden Robert Šatník, desetiprocentní vlastník akciovky přes LH Profi.

Proti tomu se ale kromě Zdvořáčka ohradily i dva věřitelé akciovky - Allsports a Sporttime, které na prvoligový klub podaly insolvenční návrh.

ČTĚTE: Akciovka Ústeckých Lvů míří ke krachu, i přes zvolení Kloboučka do představenstva

Soud v insolvenčním řízení HC Slovan Ústečtí Lvi rozkryje karty, říká Jiří Zdvořáček

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře