Kauza hazard: Z výsledků magistrátní skupiny jsem rozpačitý, říká Václav Pištora

Václav Pištora, lídr iniciativy Ústí BEZ hazardu. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czVáclav Pištora, lídr iniciativy Ústí BEZ hazardu. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. - Pracovní skupina, která má na starosti přípravu řešení problematiky heren s automaty na území města Ústí nad Labem, poprvé zasedala. "Nemám z toho, co jsem vyslechl, dobrý pocit," říká pro SeveročeskýDeník.cz Václav Pištora z iniciativy Ústí BEZ hazardu.

Reklama

„Přestože šlo prozatím o úvodní schůzku a další jednání budou následovat, nemám z toho, co jsem vyslechl, dobrý pocit“, uvedl Václav Pištora.

„V pracovní skupině zastupujeme tu část ústecké veřejnosti, která si přeje nulovou toleranci heren s automaty v našem městě a vypadá to, že k tomuto řešení město nepřistoupí. Vystoupením starostů a zástupců všech ústeckých obvodů se táhla dle mého názoru nitka nepochopení jádra problému. Řešili, zda je pobyt v hernách bezpečný a jak herny ovlivňují své nejbližší okolí," popsal jednání Václav Pištora.

"Neuvědomují si, že problém tkví hlavně v tom, že herny v Ústí vůbec existují, a to v přebujelém počtu. Tento počet heren vytváří nové gamblery a gambling má drtivý sociální a ekonomický dopad na obyvatelstvo,“ doplnil Václav Pištora.

„Například Libor Turek z centrálního obvodu nemá problém s téměř 40ti hernami v centru a byl by pouze pro kosmetickou regulaci počtu heren. Pro porovnání - průměrný pražský obvod, který je daleko větší, než-li centrální obvod Ústí, má heren 20. Každý nezávislý adiktolog Vám řekne, že boj s gamblingem lze vést pouze radikálním omezením nabídky a paralelní stavbou sítě pomoci gamblerům. Názor, že si v Ústí nad Labem můžeme nechat bez problémů 100 heren, je tudíž mylný," konstatoval Václav Pištora.

„Největší zklamání jsem ale pocítil z vystoupení obou policejních šéfů, kteří nedoporučili s počtem heren směrem dolů žádným způsobem hýbat, není to dle nich vůbec třeba. Když jsem si toto vyjádření porovnal s články v médiích o přepadeních a přestupcích páchaných v ústeckých hernách, nesouhlasil jsem s ním," řekl Václav Pištora.

Pracovní skupina, která má na starosti přípravu řešení problematiky heren s automaty na území města Ústí nad Labem, byla ustanovena primátorem Vítem Mandíkem. Stalo se tak na základě výsledků hlasování Ústečanů na akci s názvem Fórum zdravého města na konci roku 2013. Občané Ústí si na akci herny a negativní jevy s nimi spojené zvolili problémem číslo jedna, který chtějí řešit, a vybrali si nulovou toleranci heren jako jediný možný postup.

Na úvodní zasedání skupiny dorazili starostové a zástupci čtyř městských obvodů, primátor města Vít Mandík, náměstek primátora Pavel Boček, Václav Pištora a David Daduč z občanské iniciativy Ústí BEZ hazardu a Jakub Michal z Člověk v tísni.

Jednání se účastnili také oba ředitelé městské i státní policie, Pavel Bakule a Vladimír Danyjuk. Za provozovatele heren byl na schůzce Marian Faber, ředitel hazardní společnosti Wekosa, a.s., která má v Ústí nejvíce heren a je známá nedávnou výpovědí všebořické knihovny z nájmu. Doprovázel jej šéf UNASO – Unie herního průmyslu Jan Šnajdr.

 

ČTĚTE: Omezte hazard, žádá nová iniciativa Ústí BEZ hazardu

Václav Pištora z Ústí BEZ hazardu: Chceme nulovou toleranci s hracími automaty

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře