Kauza hazard: V Novém Boru fungují i přes zákaz herny. Řeší je policie

Nový bor vyhláškou zakázal hrací automaty. Foto: archiv Policie ČRNový bor vyhláškou zakázal hrací automaty. Foto: archiv Policie ČR

Nový Bor - V Novém Boru nesmí být žádné hrací automaty, město má vyhlášku, která je zcela zakazuje. Jenže ve městě fungují herny s cedulkami nevýherní automat. Už se tím zabývá policie.

Reklama

Relaxační klub - tím se nově "označují" některé herny v Novém Boru. Třeba Hanoi. Jejich provozovatelé se tak snaží obejít městskou vyhlášku, která provozování výherních automatů zakazuje.

Automaty jsou označené cedulemi "nevýherní automat" a mají sloužit v boji se stresem. Provozováním automatu se zabývá policie a ministerstvo financí, které hazardní hry povoluje.

A provozovatelům hrozí trvrdý trest v podobě mnohaletého vězení. Pokud ministerstvo zjistí, že se v Novém Boru provozuje hazard bez povolení.

Pikantní je, že kromě novinářů nesmí do prostoru s automaty ani městská policie. Provozovatel ho totiž označil za soukromý klub, nikoli za veřejné místo.

Zákaz automatů vyhlásila novoborská radnice před dvěma lety. Reagovala na tzv. mačetový útok v létě 2011.

-im-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Nebezpečný Most: Muž okradl seniorku o peníze Nebezpečný Most: Muž okradl seniorku o peníze
Kam se lidé v Ústeckém kraji nejvíce stěhují? Tato města zažívají boom Kam se lidé v Ústeckém kraji nejvíce stěhují? Tato města zažívají boom
Dopravní podnik chce lidi v MHD, a tak koupí nové trolejbusy a autobusy Dopravní podnik chce lidi v MHD, a tak koupí nové trolejbusy a autobusy

V pátek bude veškerá doprava v Ústí zdarma V pátek bude veškerá doprava v Ústí zdarma
Boj o Podřipskou nemocnici. Co mělo být rozbuškou sporu, který graduje? Boj o Podřipskou nemocnici. Co mělo být rozbuškou sporu, který graduje?
Liberecký recept? Hrát jednoduše a hodně střílet, říká Martin Bakoš Liberecký recept? Hrát jednoduše a hodně střílet, říká Martin Bakoš


Komentáře