Kauza hazard. Chomutovský magistrát zpochybňuje podpisy pro referendum

V Chomutově iniciativa usiluje o zákaz hazardu ve městě. Foto: archiv Ústí BEZ hazarduV Chomutově iniciativa usiluje o zákaz hazardu ve městě. Foto: archiv Ústí BEZ hazardu

Chomutov - Iniciativa Nechceme žít v palermu odevzdala na chomutovský magistrát petiční archy, které mají sloužit k vyvolání referenda o nulovém tolerování hazardu ve městě. Magistrát oznámil, že petice nemůže být projednávána.

Reklama

Petice občanů k tomu, aby zastupitelé města vyhlásili referendum o úplném zákazu hazardu ve městě, byla podána na magistrát koncem května. V zákonem stanovené lhůtě byly prověřeny formální náležitosti podání, které vykazuje podstatné nedostatky.  „Vyzvali jsme proto zmocněnce přípravného výboru k doplnění nedostatků, teprve poté se návrhem mohou zabývat orgány města,“ sdělil tajemník magistrátu Theodor Sojka.

Chomutovský magistrát rozehrál hru o počet platných podpisů. "Zmocněnci přípravného výboru avizovali, že předávají magistrátu 4 100 podpisů. Ve skutečnosti jich bylo na podpisových arších 4 006. Po kontrole správnosti, zda jsou uvedené všechny zákonem předepsané náležitosti, zda podepsaní jsou plnoletými občany Chomutova a vytřídění násobných zápisů stejných lidí, zbylo 3 209 relevantních podpisů," oznámila mluvčí města Šárka Schönová.

Podle města zákon ukládá, aby návrh na vyhlášení referenda podepsalo 10 procent oprávněných voličů, což je v případě Chomutova 3 923. "Magistrát celý postup konzultuje s příslušnými orgány dozoru a kontroly veřejné správy," sdělila Šárka Schönová.

Se závěry města ale esouhlasí iniciativa Nechceme žít v Palermu. "Pochybuji, že by se osm set Chomutovanů neumělo podepsat, neznalo svůj věk nebo že jich několik stovek podepsalo návrh dvakrát. Je zřejmé, že radnice udělá cokoliv, aby podpořila herní byznys, který se snaží regulovat ve prospěch místních starých známých,“ uvedla pro SeveročeskýDeník.cz mluvčí Iniciativy Tereza Dvořáková. Ta rovněž podotkla, že v místních „městských hernách“ už podniká firma blízká šíbrům Alexandru Novákovi a Patriku Oulickému.

"S tím, že nám radnice bude házet klacky pod nohy, jsme počítali a jsme na to připravení. Počkáme si na doručení oficiálního stanoviska z magistrátu, a pak zvážíme, zda necháme podpisy přepočítat soud,“ dodala Tereza Dvořáková.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře