Kauza dotace MŽP. Lovosice či Terezín asi přijdou o miliony. Kvůli pochybením

Pokládka kanalizace, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czPokládka kanalizace, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Lovosice, Terezín - Bez milionových dotací mohou být Lovosice i Terezín. Peníze přitom měly sloužit na revitalizaci skládky či na vybudování kanalizace.

Reklama

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) varovalo vládu, že u 215 projektů reálně hrozí, že se nestihnou dočerpat peníze z evropských dotací. V pěti případech se to týká Ústeckého kraje (jako instituce), ale třeba i Lovosic a Terezína. Pro pevnostní město by to přitom byl další projekt v krátké době, který by ztratil již přidělenou dotaci.

Problém je v tom, že obce s projekty - konkrétně s výběrovými řízeními - moc nepohnuly. A tak by nakonec mohly o přidělené peníze přijít. Konkrétně finance byly alokovány z Operačního programu pro životní prostředí.

Podle ministerstva je stanoven konec srpna 2014 jako hranice, kdy musí být vše hotové. Tedy podepsána smlouva o přidělení dotace a projekt začne čerpat peníze. Projekty musí být dokončeny do roka a čtvrt.

Na ministerském seznamu jsou třeba Lovosice kvůli skládce v Travčicích. Město ale již se zhotovitelem má smlouvu podepsanou. Pravděpodobně by město mohlo projekt stihnout a dokončit.

Naopak v Terezíně chtějí vybudovat kanalizaci s ČOV v Počaplech. Zde ale ještě není vybrán zhotovitel.

Mezi dalšími projekty na seznamu je zařazena Teplárna Liberec, Josefův Důl na Jabonecku s plynofikací obce nebo pět projektů Ústeckého kraje: Revitalizace a obnova zahrady v DÚSP Čížkovice, Revitalizace zahrady DSS Litvínov Janov, Obnova historické ámecké zahrady Snědovice, Revitalizace zahrady Psychiatrické léčebny Petrohrad, Revitalizace zámecké zahrady při Logopedické ZŠ Měcholupy.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Litoměřicko

V Ústí jsem zažil nádherné období, říká Milan Buďa, trenér litoměřického béčka V Ústí jsem zažil nádherné období, říká Milan Buďa, trenér litoměřického béčka
Hradozámecká noc 2017: Zámek Libochovice navštíví duchové Hradozámecká noc 2017: Zámek Libochovice navštíví duchové
Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce

Letní romance v Libochovicích aneb výlety v Poohří Letní romance v Libochovicích aneb výlety v Poohří
Svatovavřinecká pouť 2017 v Libochovicích nabídne bohatý program Svatovavřinecká pouť 2017 v Libochovicích nabídne bohatý program
Dítě spadlo do studny. Prý do ní lezlo kvůli mobilu Dítě spadlo do studny. Prý do ní lezlo kvůli mobilu


Komentáře