Kauza Divadlo Amulet. Ústečtí zastupitelé schválili milionovou dotaci. Ihned padlo trestní oznámení

Ústecký magistrát. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czÚstecký magistrát. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. - V severočeské metropoli to vře. Ústečtí zastupitelé na posledním zasedání schválili 24 milionovou dotaci pro Divadlo Amulet, o kterém nidko nic neví. Navíc má mít sídlo v domě, který spoluvlastní ústecký radní Pavel Dlouhý.

Reklama

Dotace má být vyplácena v letech 2015 až 2018 - Amulet by si tak měl ročně přijít na šest milionů. Nikdo ze zástupců spolku přitom zastupitelům nepředložil konkrétní věc, na kterou chce peníze použít.

Ještě večer po schválení na ústeckém zastupitelstvu bylo podáno trestní oznámení. Martin Hausenblas, Aleš Smutný a Irena Moudrá Wünschová, kteří kandidují v podzimních komunálních volbách za hnutí PRO!Ústí podali trestní oznámení ve věci porušení povinnosti při správě cizího majetku na neznámého pachatele.

"K porušení povinnosti došlo dne 1. září 2014 v průběhu konání městského zastupitelstva Ústí nad Labem tím, že zastupitelé bez řádného se seznámení s příjemcem příspěvku odhlasovali udělení příspěvku ve výši 24 mil. korun spolku Amulet. Spolek Amulet je účelové sdružení osob, které zjevně nemá personální ani odborné předpoklady k provádění divadelní činnosti," uvedla trojice v tiskovém prohlášení.

Podle předkladatelů trestního oznámení založení spolku Amulet proběhlo pouhých 30 dní před konáním zastupitelstva města. "V průběhu projednávání předmětného bodu byly vzneseny otázky zastupiteli i veřejností. Tyto otázky nebyly vypořádány. Z důvodu rozhodnutí zastupitelstva došlo k ukončení diskuse a přešlo se k samotnému hlasování," popsala trojice průběh zastupitelstva.

"S ohledem na fakt, že Amulet není zjevně způsobilý k činnosti, na který mu byl poskytnut výše uvedený finanční příspěvek, zastupitelstvo si nevyžádalo doklady o splnění kvalifikace, podnikatelský záměr, finanční plán a plán činnosti a personálního obsazení, domníváme se, že došlo k porušení povinnosti při správě cizího majetku a městu tak vznikne škoda ve výši 24 mil. korun," dodal Hausenblas, Smutný a Wünschová. "Jde o naprosto bezostyšné tunelování veřejných prostředků za bílého dne.“

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře