Kauza D8: Sesuv si přijedou prohlédnout ministři. Lesníci práce začali

Sesuv na dálnici D8 v Českém středohoří. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czSesuv na dálnici D8 v Českém středohoří. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Litochovice n/L., Dobkovičky - Nejprve kácení dřevin, poté vlastní sanační práce. Ještě před tím geologický průzkum. Tak vypadají činnosti k odstranění sesunuté zeminy na těleso budované dálnice D8 v Českém středohoří.

Reklama

Lesníci od středy (11.3.2014) vytěžili už stovky čtverečních metrů lesa. Stromy jsou suché a křehké, hrozí jejich pád. Proto je v oblasti Dobkoviček zakázán vstup do lesa.

Jak vypadá situace přímo na místě, to ve čtvrtek 13. března 2014 uvidí ministr dopravy Antonín Prachař a ministr životního prostředí Richard Brabec (oba ANO). Ti v rámci Ústeckého kraje přijedou z Loun, kde ministr dopravy se starosty bude diskutovat o dostavbě rychlostní silnice R7.

Ministr životního prostředí navíc ještě ráno zavítá do Horního Jiřetína, aby se starosty diskutoval o prolomení těžebních limitů. Minulý týden byl na Litvínovsku ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD).

Do konce března 2014 má podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) být znám vítězný uchazeč na geologický průzkum, který bude zjišťovat příčiny a následky sesuvu nad tělesem budované dálnice D8 v oblasti Dobkoviček, Litochovic a Prackovic nad Labem.

Geologický průzkum by měl trvat tři měsíce, a poté by mělo začít hledání zhotovitele, který sesunutou zeminu odveze a oblast stabilizuje.

ČTĚTE: Kauza D8: Další zdržení, ŘSD znovu vybírá zhotovitele na geologický průzkum

Ministr dopravy Antonín Prachař přijede do Loun. Má řešit R7

Sesuv nad D8 ohrožuje: Do lesa v okolí Dobkoviček je zákaz vstupu

-br-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Litoměřicko

V Ústí jsem zažil nádherné období, říká Milan Buďa, trenér litoměřického béčka V Ústí jsem zažil nádherné období, říká Milan Buďa, trenér litoměřického béčka
Hradozámecká noc 2017: Zámek Libochovice navštíví duchové Hradozámecká noc 2017: Zámek Libochovice navštíví duchové
Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce

Letní romance v Libochovicích aneb výlety v Poohří Letní romance v Libochovicích aneb výlety v Poohří
Svatovavřinecká pouť 2017 v Libochovicích nabídne bohatý program Svatovavřinecká pouť 2017 v Libochovicích nabídne bohatý program
Dítě spadlo do studny. Prý do ní lezlo kvůli mobilu Dítě spadlo do studny. Prý do ní lezlo kvůli mobilu


Komentáře