Kauza D8. Sanace má být letos hotova. Dálnice v provozu 2016

Dan Ťok, Oldřich Bubeníček, Richard Brabec. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czDan Ťok, Oldřich Bubeníček, Richard Brabec. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Lovosicko - Sanace sesunutého svahu na těleso dálnice D8 v Českém středohoří by měla být hotova do konce roku. Po dálnici by se mělo podle ministra dopravy Dana Ťoka jezdit nejpozději v roce 2016.

Reklama

Komplikovaný úsek D8 nad Litochovicemi nad Labem na Lovosicku si byl v úterý (13.1.2015) prohlédnout ministr dopravy Dan Ťok (nest. za ANO). Věří v dokončení úseku D8 přes České středohoří do konce roku 2016.

"Sanace je ve dvou fázích. Ta první fáze skončí do dubna. Odtěžena je horní část a jeho sanace bude následovat v druhé fázi. Náš zájem je, aby byla sanace dokončena v polovině roku," uvedl po prohlídce sesuvu ministr dopravy.

Dan Ťok chce ještě s Ústeckým krajem jednat o druhé fázi sanace i o tom, zda obnovit železnici nad dálnicí pod lomem Dobkovičky. Trať sesuv zničil. Ještě v lednu by firmy měly začít budovat přístupové cesty a následně i odvodňovací strouhy a retenční nádrž.

Sesuv odstraňuje státní podnik Lesy České republiky, monitoruje ho Česká geologická služba (ČGS), která spadá pod ministerstvo životního prostředí. Podle ministra Richarda Brabce (ANO)  by se současné vládě mohlo podařit dálnici dokončit.

Stejnou víru má i ústecký hejtman Oldřich Bubeniček (KSČM). "Pokud se nám podaří do konce příštího roku zprovoznit poslední úsek dálnice, tak to bude výborné."

Pro plynulý provoz z Prahy do Ústí nad Labem chybí dostavět zhruba 16kilometrový úsek přes České středohoří - od Bílinky do Řehlovic.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Litoměřicko

V Ústí jsem zažil nádherné období, říká Milan Buďa, trenér litoměřického béčka V Ústí jsem zažil nádherné období, říká Milan Buďa, trenér litoměřického béčka
Hradozámecká noc 2017: Zámek Libochovice navštíví duchové Hradozámecká noc 2017: Zámek Libochovice navštíví duchové
Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce

Letní romance v Libochovicích aneb výlety v Poohří Letní romance v Libochovicích aneb výlety v Poohří
Svatovavřinecká pouť 2017 v Libochovicích nabídne bohatý program Svatovavřinecká pouť 2017 v Libochovicích nabídne bohatý program
Dítě spadlo do studny. Prý do ní lezlo kvůli mobilu Dítě spadlo do studny. Prý do ní lezlo kvůli mobilu


Komentáře