Kauza Činoherní studio: Zástupcům iniciativy Bijte na poplach někdo vyhrožuje

Na Mírovém náměstí lidé bouchají do kovadliny. Foto: YouTubeNa Mírovém náměstí lidé bouchají do kovadliny. Foto: YouTube

Ústí n/L. - Jeden ze zakládajících členů hnutí Bijte na poplach se v pondělí (24.2. 2014) stal obětí výhružek ze strany neznámého pachatele. Telefonické výhružky dává hnutí do souvislosti se svými občanskými aktivitami.

Reklama

"V pondělí 24. února 2014 v 19.53 hodin se člen našeho hnutí Bijte na poplach  stal obětí výhrůžek ze strany neznámého pachatele v souvislosti s oslovením Magistrátu města Ústí nad Labem a podáním žádosti o informace dle zákona 106 Sb. O svobodném přístupu k informacím," informoval SeveročeskýDeník.cz Martin Nosek z iniciativy Bijte na poplach.

"K podání došlo ve středu 12. února 2014 ve 22.22 hodin a jednalo se o financování a fungování příspěvkových organizací Kulturní středisko města Ústí nad Labem a Dům dětí a mládeže a Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Ústí nad Labem a ústeckého festivalu Jazz & Blues v letech 2010 - 2013," upřesnil Martin Nosek.

Žadatel a člen hnutí byl telefonem dotazován na totožnost původce žádosti a na podrobnosti v žádosti uvedené, poté mu bylo vyhrožováno, že v případě trvání na požadavku o poskytnutí zákonem garantovaných informací bude jeho zaměstnavateli nabídnut sponzorský dar výměnou za propuštění (žadatel a člen hnutí Bijte na poplach je zaměstnancem jedné z příspěvkových organizací města Ústí nad Labem - pozn. red.).

"K incidentu žadatel podal vysvětlení na Obvodním oddělení Policie České republiky (Masarykova 1788/47, Ústí nad Labem). Podání bylo ukončeno v pondělí 24. 2. 2014 ve 21.50 hodin. O stavu věci svého zaměstnavatele žadatel vyrozuměl v úterý 25. 2. 2014 v dopoledních hodinách," informoval Martin Nosek.

Podle zástupce iniciativy vzniká zásadní podezření, že došlo ke zneužití osobních dat. "Neboť byl pachatel zjevně vybaven detailními údaji a informacemi, které obsahovala výše uvedená žádost o poskytnutí informací podle zákona 106 Sb," konstatoval.

"Naše hnutí má k dispozici úřední záznam Policie ČR (podání vysvětlení), telefonní číslo pachatele a zná jeho jméno a příjmení.  Touto cestou tudíž také vyzýváme všechny dobrovolníky, zúčastněné bijící a všechny občany, kteří se o dění kolem hnutí Bijte na poplach zajímají, aby se v případech jakýchkoli pochybností, nestandardních situací, podezření, podivných shod, náhod atd. okamžitě obraceli na Policii ČR a podávali vysvětlení," dodal Martin Nosek.

ČTĚTE: VIDEO: Bouchání na kovadlinu v Ústí n. L. Nové hnutí podporuje Činoherní studio

-tz-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony


Komentáře