Kauza Činoherní studio: Zástupcům iniciativy Bijte na poplach někdo vyhrožuje

Na Mírovém náměstí lidé bouchají do kovadliny. Foto: YouTubeNa Mírovém náměstí lidé bouchají do kovadliny. Foto: YouTube

Ústí n/L. - Jeden ze zakládajících členů hnutí Bijte na poplach se v pondělí (24.2. 2014) stal obětí výhružek ze strany neznámého pachatele. Telefonické výhružky dává hnutí do souvislosti se svými občanskými aktivitami.

Reklama

"V pondělí 24. února 2014 v 19.53 hodin se člen našeho hnutí Bijte na poplach  stal obětí výhrůžek ze strany neznámého pachatele v souvislosti s oslovením Magistrátu města Ústí nad Labem a podáním žádosti o informace dle zákona 106 Sb. O svobodném přístupu k informacím," informoval SeveročeskýDeník.cz Martin Nosek z iniciativy Bijte na poplach.

"K podání došlo ve středu 12. února 2014 ve 22.22 hodin a jednalo se o financování a fungování příspěvkových organizací Kulturní středisko města Ústí nad Labem a Dům dětí a mládeže a Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Ústí nad Labem a ústeckého festivalu Jazz & Blues v letech 2010 - 2013," upřesnil Martin Nosek.

Žadatel a člen hnutí byl telefonem dotazován na totožnost původce žádosti a na podrobnosti v žádosti uvedené, poté mu bylo vyhrožováno, že v případě trvání na požadavku o poskytnutí zákonem garantovaných informací bude jeho zaměstnavateli nabídnut sponzorský dar výměnou za propuštění (žadatel a člen hnutí Bijte na poplach je zaměstnancem jedné z příspěvkových organizací města Ústí nad Labem - pozn. red.).

"K incidentu žadatel podal vysvětlení na Obvodním oddělení Policie České republiky (Masarykova 1788/47, Ústí nad Labem). Podání bylo ukončeno v pondělí 24. 2. 2014 ve 21.50 hodin. O stavu věci svého zaměstnavatele žadatel vyrozuměl v úterý 25. 2. 2014 v dopoledních hodinách," informoval Martin Nosek.

Podle zástupce iniciativy vzniká zásadní podezření, že došlo ke zneužití osobních dat. "Neboť byl pachatel zjevně vybaven detailními údaji a informacemi, které obsahovala výše uvedená žádost o poskytnutí informací podle zákona 106 Sb," konstatoval.

"Naše hnutí má k dispozici úřední záznam Policie ČR (podání vysvětlení), telefonní číslo pachatele a zná jeho jméno a příjmení.  Touto cestou tudíž také vyzýváme všechny dobrovolníky, zúčastněné bijící a všechny občany, kteří se o dění kolem hnutí Bijte na poplach zajímají, aby se v případech jakýchkoli pochybností, nestandardních situací, podezření, podivných shod, náhod atd. okamžitě obraceli na Policii ČR a podávali vysvětlení," dodal Martin Nosek.

ČTĚTE: VIDEO: Bouchání na kovadlinu v Ústí n. L. Nové hnutí podporuje Činoherní studio

-tz-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře