Kauza Činoherní studio: Vznikla petice, Národní divadlo plánuje benefici

Nebe, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comNebe, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Ústí n/L. - Pražské Národní divadlo plánuje na neděli 9. února 2014 benefici na podporu Činoherního studia. Soubor navíc ve čtvrtek (6.2.) pořádá protestní shromáždění i tiskovou konferenci.

Reklama

Národní divadlo beneficí chce upozornit na špatné hospodaření regionálních divadel po celém Česku. Proto poskytně prostory pro setkání divadelníků z celé republiky.

Magistrát Ústí nad Labem zatím nechce do situace financování Činoherního studia zasahovat a trvá na konání grantového řízení, ve kterém je přichystáno 12 milionů korun pro činohru. Ředitel Činoherního studia Vladimír Čepek připustil, že divadlo se do grantu přihlásí.

Do kauzy nechce zasahovat ani ministerstvo kultury, které ústecký primátor požádal o finanční výpomoc. Ministrovi Danielu Hermanovi sepsal dopis.

Nově Činoherní studio sepsalo petici, kterou lze podepsat na vrátnici Činoherního studia (Varšavská 767), v antikvariátu (Bělehradská, nad Domem dětí a mládeže)
a ve Swis-shopu (Masarykova ulice, pod Poliklinikou).

ČTĚTE: Kauza Činoherní studio: Divadlo chce zrušit grant, Stop tunelům ho chce získat

-im-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Závěje a silný vítr. Meteorologové varovali před nepřízní počasí Závěje a silný vítr. Meteorologové varovali před nepřízní počasí
Údajného pedofila policie nenašla Údajného pedofila policie nenašla
Babišova vláda nedostala od poslanců důvěru. Kdo půjde s ANO? Babišova vláda nedostala od poslanců důvěru. Kdo půjde s ANO?

Ve Šluknově hořel dům, lidé museli být evakuováni Ve Šluknově hořel dům, lidé museli být evakuováni
Kradená auta na Teplicku prý potápěl mladý recidivista Kradená auta na Teplicku prý potápěl mladý recidivista
Ranní nehoda uzavřela tunel na dálnici D8 Ranní nehoda uzavřela tunel na dálnici D8

Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Kdo z nich bude prezident pro další období? Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Kdo z nich bude prezident pro další období?
Prezidentské volby 2018. Češi volí podruhé v přímé volbě hlavu státu Prezidentské volby 2018. Češi volí podruhé v přímé volbě hlavu státu
Do tří sezón bych mohl překonat tisícovku odehraných zápasů v první lize, říká Jakub Trefný Do tří sezón bych mohl překonat tisícovku odehraných zápasů v první lize, říká Jakub Trefný

Násilník si v Rumburku počíhal na dívku, ta s bodným zraněním utekla Násilník si v Rumburku počíhal na dívku, ta s bodným zraněním utekla
Skandál v ústecké MHD: Konflikt mladíků s revizorkou Skandál v ústecké MHD: Konflikt mladíků s revizorkou
Dodávka na Jablonecku sjela do řeky Jizery Dodávka na Jablonecku sjela do řeky Jizery


Komentáře