Kauza Činoherní studio: Město tvrdí, že se dohodlo. Divadlo to popírá

Protestující lidé v Činoherním studiu 31. ledna 2014. Foto: Facebook/ČS/M.RosendorfProtestující lidé v Činoherním studiu 31. ledna 2014. Foto: Facebook/ČS/M.Rosendorf

Ústí n/L. - K překvapivému zvratu došlo v kauze ústeckého Činoherního studia. Vedení města utajeně jednalo s vedením divadla a na pondělním (3.3.2014) zasedání zastupitelstva by měla být odhlasována dotace.

Reklama

"V tomto týdnu probíhala řada neformálních jednání mezi různými pracovníky Činoherního divadla města Ústí nad Labem o.p.s. a zastupiteli, někdy i za účasti prostředníků," konstatovalo město na svém webu. "Vnímáme pozitivně zprávu z Činoherního divadla o.p.s., že je divadlo schopno realizovat svoji uměleckou činnost v roce 2014 i v letech následujících s ročním příspěvkem města ve výši 8 milionů korun."

Jednání se za magistrát měli zúčastňovat zastupitelé Pavel Dlouhý (ČSSD) a Tomáš Zavoral (TOP 09). Za soubor jednali mimo jiné člen bývalé správní rady divadla Jan Kvasnička či tajemnice souboru Jaroslava Kamešová.

Nakonec ale má být jasno až na pondělním zastupitelstvu, kde vedení města má představit podmínky dohody. "Vedení města opakovaně deklarovalo, že učiní vše, aby ústecká činohra dál rozvíjela svoji slavnou uměleckou tradici. Návrh řešení bude předložen na pondělním zasedání zastupitelstva města," dodalo město.

Podle Činoherního studia ale není nic rozhodnuto a divadlo bylo zapleteno "do špinavé politické hry." "Oficiální jednání s panem radním Pavlem Dlouhým selhala," uvedlo divadlo na svém facebookovém profilu.

ČTĚTE: Na podporu Činoherního studia vznikne veřejná sbírka

-im-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře