Kauza Činoherní studio: Divadelníci kladou městu 3 požadavky, do Ústí míří delegace

Protestující lidé v Činoherním studiu 31. ledna 2014. Foto: Facebook/ČS/M.RosendorfProtestující lidé v Činoherním studiu 31. ledna 2014. Foto: Facebook/ČS/M.Rosendorf

Ústí n/L. - Tři body pro obnovení činnosti Činoherního studia představili divadelníci na svém Facebooku. Zároveň do Ústí nad Labem tento týden míří několik návštěv na jednání o osudu divadelní scény.

Reklama

Zrušit vypsané výběrové řízení z důvodu špatného načasování. Aby bylo financování pro rok 2014 zabezpečeno ještě formou dotace stejně jako v minulých letech. Aby se následně rozpoutal dialog a vymyslel se smysluplný víceletý grantový systém, který by od roku 2015 zajistil financování divadel.

To jsou podmínky Činoherního studia k aktuálnímu dění.

Navíc tento týden do Ústí nad Labem míří několik delegací. "V úterý přijede náměstek ministra kultury pan Rovenský, který má schůzku s panem primátorem Mandíkem. Ve středu do Ústí přijede pan Hromada z Herecké asociace a též by měla proběhnout schůzka s panem primátorem Mandíkem," informovaldo divadlo na svém Facebooku.

"Věříme v další konání správní rady v průběhu tohoto týdne. Momentálně probíhají právní konzultace. Stále se snažíme o navázání dialogu, nepořádáme žádné happeningy, demonstrace a podobné akce," uvedlo dále divadlo.

Nadále probíhá petice. "K dnešnímu dni (17.2.2014) se na petici od Asociace profesionálních divadel na podporu Činoherního studia sešlo 9026 podpisů," sdělilo Činoherního studia.

ČTĚTE: Kauza Činoherní studio: Divadlo se grantu o 8 milionů nezúčastní

-im-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Konec října má být deštivý, ochladí se a může i sněžit Konec října má být deštivý, ochladí se a může i sněžit
Liberecký hejtman Martin Půta se vzdá mandátu Liberecký hejtman Martin Půta se vzdá mandátu
Účet nehod posledních dní: Uzavřená D8 a fabie v Jirkově na boku Účet nehod posledních dní: Uzavřená D8 a fabie v Jirkově na boku

Jak volily kraje a okresy: ANO bodovalo na úkor ČSSD na severu Čech Jak volily kraje a okresy: ANO bodovalo na úkor ČSSD na severu Čech
OBRAZEM: Piráti porazili Pardubice 3:2 OBRAZEM: Piráti porazili Pardubice 3:2
Referendum ve Vědomicích: Trasu obchvatu lidé odmítli Referendum ve Vědomicích: Trasu obchvatu lidé odmítli


Komentáře