Kauza Arabové. V Teplicích chtějí postavit kolonii. Obyvatelé města podepisují petici

Muslimská žena, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czMuslimská žena, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Teplice - Arabská klientela v teplických lázních začíná městu dělat problémy. Radnice nechala nainstalovat informční tabule i v arabštině, mezitím po městě je šířena petice. A nově Arabové chtějí u Teplic postavit vlastní kolonii, ve které by postavili domy.

Reklama

Poslední roky jsou Arabové součástí Teplic. Celé rodiny s dětmi do města cestují kvůli lázním, zůstávají tu minimálně tři měsíce. Patří mezi solventní klientelu, která ale také dělá velký nepořádek ve městě a například přes celé jaro a léto okupuje Šanovský park.

Z této lokality se v Teplicích stal arabský svět. K vidění je posedávání na trávníku, vychutnávání vodní dýmky, ale také hluk do noci a nepořádek.

Tomu se snaží po stížnostech obyvatel čelit teplická radnice, která nechala po městě nainstalovat informační tabule v několika jazycích, mezi kterými nechybí arabština.

Jenže ani to nestačí a po městě se začal šířit petice, která kritizuje arabskou klientelu. Ta přitom pro místní lázně tvoří podstatnou část příjmů jako výpadek za Rusy a Němce. Rovněž Arabové místním obchodníkům a restauracím dělají pěkné tržby.

A to i pronajímatelům ubytování. Avšak to nyní Arabové chtějí změnit a tak skupovávají pozemky u Modlan u Teplic. Tam chtějí postavit domy a vytvořit kolonii. Místním lidem se to nelíbí.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Teplicko

SŽDC opraví i severočeská nádraží SŽDC opraví i severočeská nádraží
Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela
Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více

Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod
S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích
David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo


Komentáře