Kaňon Labe od Lovosic po Hřensko míří do seznamu Natura 2000

Kaňon Labe. Foto: archiv SeverpčeskýDeník.cz
Kaňon Labe. Foto: archiv SeverpčeskýDeník.cz

Ústecko, Děčínsko - Česko zařadí na seznam evropsky chráněných území Natura 2000 kaňonovité údolí Labe od Lovosic po Hřensko, rozhodla o tom vláda. Ta chce omezit hrozbu Evropské komise, že Česká republika přijde o část evropských dotací.

Reklama

Česká vláda dosud vzdorovala údolí Labe kvůli plánovanému jezu v Děčíně na seznam zařadit. Bohatství dolního toku Labe leží podle zelených v unikátní přírodě, nikoli ve vodní cestě s parametry, kterých není možné dosáhnout.

K současnému projektu výstavby plavebního stupně Děčín vznesli zelení celou řadu připomínek. Tou nejzásadnější je fakt, že ani napotřetí není dokumentace kompletní a některé varianty nebyly posouzeny tak, jak požadovalo ministerstvo životního prostředí. Výhrady znějí i z Německa.

"Podléhat snahám o splavnění Labe výstavbou jezu považujeme v době, kdy vody v řece ubývá, za vysoce nezodpovědné, proto vítáme rozhodnutí, které vláda učinila," řekl krajský předseda Strany zelených Jiří Škoda.

Naopak spokojen není severočeský poslanec za TOP 09 Michal Kučera, který se specializuje na ekologická témata. Ten kritizuje, že vláda - potažmo ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) - na seznam zařadil labský kaňon a nikoliv louky u Přelouče. I tuto lokalitu přitom Evropská komise požaduje, aby byla zařazena na seznam Natura 2000.

Reklama

Hodnocení

1.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře