Kamionové centrum v Lovosicích nebude. Kraj zrušil část územního plánu

Vizualizace Volvo Truck Czech. Foto: EIA/KÚ ÚKVizualizace Volvo Truck Czech. Foto: EIA/KÚ ÚK

Lovosice - Kauza s vybudováním servisního a obchodního centra Volvo Truck Czech ve čtvrti Nové Klapý v Lovosicích má nečekaný vývoj. Ústecký kraj totiž možná zruší tu část územního plánu, která umožňovala kamionový areál vybudovat.

Reklama

Dlouholetý spor o to, zda v Novém Klapý, v průmyslové zóně Lovosic, může stát Volvo Truck Czech centrum, má nečekaný závěr. Přestože lovosický stavební úřad v létě 2013 vydal územní rozhodnutí. S tím ale nesouhlasilo občanské sdružení Nové Klapý a odvolalo se ke krajskému úřadu.

Ten stále přezkoumává podmínky, za kterých bylo územní rozhodnutí vydáno. V této souvislosti se zaměřilo i na vydanou změnu územního plánu, kterou schvalovali lovosičtí zastupitelé v roce 2012. Nespokojení občané totiž upozorňovali, že změna byla schválena nezákonně.

"Po předběžném posouzení podnětu a dále pak odpovídajících podkladových materiálů dospěl krajský úřad k závěru, že lze mít důvodně za to, že část Územní plán Lovosice, týkající se regulace využití plochy Z18 na pozemku p.č. 2500/1 v k.ú. Lovosice, byla vydána v rozporu s právními předpisy," stojí v usnesení odboru územního plánování a stavebního řádu na krajském úřadě.

"Krajský úřad obdržel odvolání občanského sdružení dne 16.7.2013, přičemž toto bylo následně doplněno dne 30.9.2013. Jelikož odvolatel mimo jiné napadl rovněž i závazná stanoviska dotčených orgánů, musel úřad tato v souladu se správním řádem postoupit k posouzení příslušným nadřízeným správním orgánům," uvedla krajská mluvčí Magdalena Hanáčková.

"Po dobu, po kterou tyto orgány budou závazná stanoviska posuzovat, neběží lhůty pro vydání rozhodnutí ve věci. Odpověď těchto orgánů jsme zatím neobdrželi. Po jejich obdržení bude odvolací řízení pokračovat," pokračovala.

A v čem spatřuje krajský úřad pochybení ze strany města Lovosice?

"Pokud po projednání návrhu územního plánu s veřejností dojde k tzv. podstatné úpravě jeho obsahu, je třeba takto upravený návrh znovu veřejně projednat, resp. seznámit veřejnost i dotčené správní orgány s provedenými podstatnými úpravami. Pokud k takovémuto opakovanému veřejnému projednání nedojde, jedná se o porušení stavebního zákona," konstatovala mluvčí kraje Magdalena Hanáčková.

Ta dále uvedla: "Na základě podnětu občanského sdružení a následného předběžného posouzení celé věci vznikla důvodná pochybnost o tom, zda dotčená část územního plánu byla projednána zákonným způsobem, resp. zda v daném konkrétním případě nešlo právě o podstatnou úpravu návrhu územního plánu, která nové projednání s veřejností vyžadovala. Tyto otázky budou předmětem zahájeného přezkumného řízení."

-br-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Dramatický zápas Lovců s Karvinou skončil remízou Dramatický zápas Lovců s Karvinou skončil remízou
Třeskuté mrazy. Spadnou teploty až k minus 20 stupňům? Třeskuté mrazy. Spadnou teploty až k minus 20 stupňům?
V Ústí vyroste menší hala pro bruslení. Vedle zimního stadionu V Ústí vyroste menší hala pro bruslení. Vedle zimního stadionu

Mimosoudní vymáhání pohledávek šetří peníze i čas Mimosoudní vymáhání pohledávek šetří peníze i čas
Rekonstrukce další části kanalizace v centru Roudnice je odloženo Rekonstrukce další části kanalizace v centru Roudnice je odloženo
Vznikne Na Kocandě parkovací dům? A co třeba u Labe? Vznikne Na Kocandě parkovací dům? A co třeba u Labe?

Vznikne v ústeckém Vaňově pobřežní promenáda místo přístavu? Vznikne v ústeckém Vaňově pobřežní promenáda místo přístavu?
Ekonomika nejen na severu Čech postavená na hlavu. Dluhy, exekuce a bez montoven by bylo ještě hůř Ekonomika nejen na severu Čech postavená na hlavu. Dluhy, exekuce a bez montoven by bylo ještě hůř
Obyvatelé Děčína ohroženi uvolněným skalním masivem se vrací domů Obyvatelé Děčína ohroženi uvolněným skalním masivem se vrací domů

V mostecké nemocnici o víkendu došlo k úmrtí novorozence. Co se stalo? V mostecké nemocnici o víkendu došlo k úmrtí novorozence. Co se stalo?
Lovci skolili lídra z Plzně a posunuli se na druhé místo! Lovci skolili lídra z Plzně a posunuli se na druhé místo!
Jaroslav Roubík chce ještě rok hrát hokej, pak se uvidí. Chuť stále mám, říká Jaroslav Roubík chce ještě rok hrát hokej, pak se uvidí. Chuť stále mám, říká


Komentáře