Kamionové centrum v Lovosicích nebude. Kraj vše vrátil na začátek

Pozemek, kde má stát kamionové centrum v Novém Klapý v Lovosicích. Foto: ARCHIV SeveročeskýDeník.cz
Pozemek, kde má stát kamionové centrum v Novém Klapý v Lovosicích. Foto: ARCHIV SeveročeskýDeník.cz

Lovosice - Spor o umístění kamionového centra v lovosické části Nové Klapý po verdiktu krajského stavebního úřadu získal nový rozměr. Původní územní rozhodnutí bylo zrušeno a firma bude zvažovat, zda v projektu pokračovat.

Reklama

Kauza se táhne několik let, začala před rokem 2010. Firma Volvo Truck Czech, která se přejmenovala na Volvo Group, plánovala vybudovat v Lovosicích své prodejní a servisní centrum pro kamiony. Proti záměru se postavila část obyvatel města a spolek Nové Klapý. Ten nyní může slavit.

Stavební úřad Krajského úřadu Ústeckého kraje totiž rozhodl, že vydané územní rozhodnutí ze srpna 2013 je neplatné. Proti verdiktu úřadu se firma nemůže odvolat, tudíž se vše vrací na začátek. "Je to obsáhlý dokument, teprve se s odůvodněním musíme seznámit. Čekali jsme rok a půl na rozhodnutí. Nyní jsme se dozvěděli, že nic neplatí," reagoval pro SeveročeskýDeník.cz Josef Olmr, ředitel správy nemovitostí Volvo Group Czech Republic. "Co bude dál, to musíme zvážit."

Z rozhodnutí krajského stavebního úřadu je spokojen Milan Rygl, který zastupuje spolek Nové Klapý. "Ještě jsem si zdůvodnění celé nepřečetl, ale bylo reagováno na naše námitky," uvedl pro SeveročeskýDeník.cz.

Kvůli nemoci se zatím k rozhodnutí nevyjádřil Petr Soldon, vedoucí stavebního úřadu v Lovosicích. Právě ten je v dokumentu podroben kritice a kvůli několika sporným bodům nakonec nadřízený stavební úřad rozhodl o zrušení územního rozhodnutí pro Volvo Group.

Ovšem to není jediný sporný bod v projektu. Spolek Nové Klapý se odvolal k ministerstvu pro místní rozvoj i kvůli stanovisku krajského úřadu v případě dílčí změny územního planu v lokalitě, kde kamionové centrum má stát. Krajští úředníci sice konstatovali, že změna územního plánu neproběhla zcela v pořádku, avšak zájem soukromého investora převládl, když v "dobré víře" pozemek pro kamionové centrum koupil.

ČTĚTE:  Kauza Volvo Lovosice. Město s územním plánem chybovalo, ale kamionové centrum má zelenou

Kauza Volvo. Spolek Nové Klapý podal žalobu, kvůli územnímu plánu

Kauza Volvo: Lovosická radnice nezákonně schválila změnu územního plánu?

Lízlová a spol. hodila lovosické občany přes palubu. Osobní zájmy převládly

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře