Josef Krajník pro ČT: Je zjevné, že Penta hledá cestu jak provozovat nemocnice

Tomáš Krajník, Josef Krajník, Ondřej Krajník. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Tomáš Krajník, Josef Krajník, Ondřej Krajník. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Jednatel Podřipské nemocnice Josef Krajník se rozhodl nevystoupit v reportáži České televize, ve které druhý jednatel a budoucí jediný vlastník Jakub Zavoral připustil nutnost personální stabilizace. Ovšem zveřejnil otázky a odpovědi, které zaslal redaktorovi, aby je použil v reportáži.

Reklama

Nakonec se tak ale nestalo.

Jakákoliv slova Josefa Krajníka v reportáží České televize chyběla. Proto byla zveřejněna na webu Podřipské nemocnice. Otázky a odpovědi byly sepsány 30. října 2019.

Co říkáte na rozhodnutí soudu?

Pokud nechci zpochybňovat, že žijeme v právním státě, rozhodnutí soudu respektuji. Je pro mě velkým životním ponaučením, co vše se může stát.

Jak se roudnická nemocnice připravuje na změnu vlastníka?

Nevím, jak by se měla připravovat. Nemocnice je ve skvělé kondici. Je 5 let zisková bez dotací a výkonnost rok od roku stoupá. Toto je asi otázka na budoucího majoritního vlastníka, pana Jakuba Zavorala, jak bude v nastaveném trendu pokračovat.

Mělo to třeba vliv na nějaké investice v nemocnici?

Protože se pan Zavoral účelově a doložitelně pokoušel rozvoj nemocnice blokovat, vedení nemocnice se podařilo investovat za poslední čtyři roky 150 milionů korun. Všechna oddělení jsou opravena, nadstandardně a nově vybavená, společné prostory také. Další projekty jako stavba nové JIP finišují.

Co personál? Nepotýkáte se s jeho odchody?

Po dobu mého působení v rodinné nemocnici se managementu podařilo nemocnici personálně posílit a v současné chvíli je Roudnice jedna z nejlépe personálně obsazených nemocnic v Ústeckém kraji.

Pevně věřím, že takto nastartovanou nemocnici nebude pro nové vedení těžké nadále provozovat.

Rozhodně naše situace v roce 2013 byla o dost složitější, také proto společník (J. Zavoral) neinvestoval, ale i opakovaně deklaroval nezájem o můj podíl.

Nejistotu také budí skutečnost, že zájem o odkup podílu deklarovala společnost Penta Hospitals CZ, z jejíchž zveřejněných hospodářských výsledků nemocnic a snahy prodat část podílu strategickému investorovi (z Číny, USA, Itálie - pozn. red.) je zjevné, že svoji cestu jak efektivně provozovat nemocnice ještě stále hledá a určitě věří, že nemocnice v Roudnici nad Labem, tak jak je teď nastavená a funguje, tento negativní trend a jejich vnímání na trhu poskytovatelů zdravotní péče změní.

SOUVISEJÍCÍ: Reakce na Pentu: Desítky výpovědí v roudnické nemocnici. O odchodu uvažují lékaři i v Litoměřicích

Na Litoměřicku a Roudnicku sílí odpor proti Pentě. I kauza Gorila ji může obrat o nemocnice

Reklama

Hodnocení

2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 15x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře