Jiřího Maryšku vyšetřuje policie. PRO! Ústí se od herce distancuje

Status na Facebooku Jiřího Maryšky. Reprofoto: Facebook
Status na Facebooku Jiřího Maryšky. Reprofoto: Facebook

Ústí n/L. - Skandál způsobil herec spolku Činoherák Ústí Jiří Maryško svým vtipem na Facebooku. Bývalé vedení města Ústí nad Labem označil za ty, kteří by potřebovali popravu ve stylu Lidic. Padlo několik trestních oznámení, hnutí PRO! Ústí, které je v koalici s ANO, se od jeho činu distancovalo.

Reklama

Jiří Maryško, který je hercem Činoheráku Ústí či svého Divadla Demagog a má blízko k ústeckému hnutí PRO! Ústí, které je ve vedení krajského města, zveřejnil před několika dny na Facebooku  fotografii z filmu Lidice zachycující popravu s komentářem, že si takto představuje úklid ústeckého magistrátu.

Kontroverzní herec, který se "proslavil" loňskou fackou tehdejšmu radnímu Janu Eichlerovi, vyjmenoval konkrétní bývalé i současné zastupitele. Mezi nimi například současnou poslankyni Zuzanu Kailovou z ČSSD či Květoslavu Čelišovou z KSČM.

Na herce padlo několik trestních oznámení, policie nyní prověřuje, zda se nedopustil dvou trestných činů. Médiím to sdělila krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

„Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod a výtržnictví,“ upřesnila policejní mluvčí. Herci v případě odsouzení hrozí za spáchání takových trestných činů až tříleté vězení.

„Svůj vtip o likvidaci čelných představitelů ústecké žumpy jsem nemyslel vážně. Přeju jim šťastný a dlouhý život, nicméně musí vědět, že je skutečně rád nemám,“ komentoval svůj příspěvek pro MF Dnes Jiří Maryško.

Ten patří mezi výrazné tváře spolku Činoherák Ústí, které dostane od města miliony na provoz. Angažoval se i v případě hnutí PRO! Ústí, které utvořilo koalici s ANO na ústecké radnici.

"Už 6. února 2014 PRO! Ústí zveřejnilo na Facebooku v 17.29 hodin toto prohlášení: Herec Jiří Maryško na událost PRO! Ústí zveřejnil svůj status, ve kterém hovoří o "úklidu" v Ústí nad Labem, přičemž je použit snímek z filmu o vyvraždění Lidic a konkrétní jména osob. Jde o status s typem humoru, od kterého se hnutí PRO! Ústí zcela a zásadně distancuje," reagovala na dotaz redakce SeveročeskýDeník.cz mluvčí ústecké koalice Veronika Vendlová.

ČTĚTE:  Jiří Maryško vlepil facky radnímu Janu Eichlerovi. Herce zadržela policie

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře