Je Česko Mekkou rasismu? Veřejnost rozběsnila fotka teplických prvňáků v novinách

Reakce lidí na prvňáčky na Facebooku. Foto: FacebookReakce lidí na prvňáčky na Facebooku. Foto: Facebook

TEPLICE - Na severu Čech v Teplicích se rozhořel skandál. Fotka žáků první třídy z teplické základní školy v novinách rozběsnila český internet.

Reklama

Teplický deník na svém webu zveřejnil fotografii žáků první třídy ze ZŠ Plynárenská v teplické městské části Prosetice. Třída na této základní škole se skládá z většiny dětí romského a arabského původu. Reakce veřejnosti na sebe nenechala dlouho čekat.

O skandálu nyní referuje MF Dnes i Teplický deník. Velkou diskuzi rozpoutala fotografie na facebookové skupině Neklan, která se údajně vyhraňuje jako protiimigrantská. Dnes už se nevyhraňuje asi nijak, protože na sociální síti ji už aktuálně nelze nalézt.

O co jde?

Lidé se na internetu nevybíravě a hanlivě vyjadřovali o žácích "jiného" původu a nakonec se na síti rozpoutala protiimigrantská bouře. Jednalo se o voliče Tomia Okamury, který založil politickou kariéru na vyhánění uprchlíků ze země?

Ředitelka ZŠ Plynárenská podle MF Dnes zvažuje i podání trestního oznámení, údajně jí měl přijít i výhružný email.

Někteří diskutující posílali děti do "plynu", jiný fejsbukář chtěl do třídy podle svého komentáře házet granát. Ačkoli Česká republika je země, které se uprchlíci vyhýbají obloukem, zdá se, že protiimigrantské téma je nyní nejnaléhavější, co řadu obyvatel a některé politiky zajímá. Tomio Okamura se bráněním země před imigranty dostal do parlamentu, Miroslav Sládek jedná v podobném duchu a český diskutující na Facebooku v tom jede s nimi.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.75 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

V Roztokách u Semil hořela výrobní hala V Roztokách u Semil hořela výrobní hala
Dohra s ostravskými kaly. Žili lidé na severu Čech 5 let v omylu? Dohra s ostravskými kaly. Žili lidé na severu Čech 5 let v omylu?
Slavnostní koncert Jitky Čechové je v roudnickém pivovaru Slavnostní koncert Jitky Čechové je v roudnickém pivovaru

Předání výhry NEJ miminku z roudnické porodnice: Maxim Brůna Předání výhry NEJ miminku z roudnické porodnice: Maxim Brůna
Lidé protestují proti zrušenému nočnímu vlaku z Ústí do Prahy Lidé protestují proti zrušenému nočnímu vlaku z Ústí do Prahy
Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru

Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku
Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!

Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech
Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018


Komentáře