Je Česko Mekkou rasismu? Veřejnost rozběsnila fotka teplických prvňáků v novinách

Reakce lidí na prvňáčky na Facebooku. Foto: Facebook
Reakce lidí na prvňáčky na Facebooku. Foto: Facebook

TEPLICE - Na severu Čech v Teplicích se rozhořel skandál. Fotka žáků první třídy z teplické základní školy v novinách rozběsnila český internet.

Reklama

Teplický deník na svém webu zveřejnil fotografii žáků první třídy ze ZŠ Plynárenská v teplické městské části Prosetice. Třída na této základní škole se skládá z většiny dětí romského a arabského původu. Reakce veřejnosti na sebe nenechala dlouho čekat.

O skandálu nyní referuje MF Dnes i Teplický deník. Velkou diskuzi rozpoutala fotografie na facebookové skupině Neklan, která se údajně vyhraňuje jako protiimigrantská. Dnes už se nevyhraňuje asi nijak, protože na sociální síti ji už aktuálně nelze nalézt.

O co jde?

Lidé se na internetu nevybíravě a hanlivě vyjadřovali o žácích "jiného" původu a nakonec se na síti rozpoutala protiimigrantská bouře. Jednalo se o voliče Tomia Okamury, který založil politickou kariéru na vyhánění uprchlíků ze země?

Ředitelka ZŠ Plynárenská podle MF Dnes zvažuje i podání trestního oznámení, údajně jí měl přijít i výhružný email.

Někteří diskutující posílali děti do "plynu", jiný fejsbukář chtěl do třídy podle svého komentáře házet granát. Ačkoli Česká republika je země, které se uprchlíci vyhýbají obloukem, zdá se, že protiimigrantské téma je nyní nejnaléhavější, co řadu obyvatel a některé politiky zajímá. Tomio Okamura se bráněním země před imigranty dostal do parlamentu, Miroslav Sládek jedná v podobném duchu a český diskutující na Facebooku v tom jede s nimi.

Reklama

Hodnocení

3.75 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře