Jaroslav Kubera nedodržel slib. V 71 letech znovu kandiduje na primátora Teplic i senátora

Jaroslav Kubera. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Jaroslav Kubera. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

TEPLICE - Nechce se mu končit. Cítí se být nenahraditelným. Má pocit, že bez něho by Teplice nefungovaly. To jsou názory těch, kteří kroutí hlavou nad tím, že v 71 letech opět Jaroslav Kubera (ODS) chce obhajovat post senátora a navíc znovu kandidovat na primátora lázeňského města.

Reklama

Byl to přitom Jaroslav Kubera, který před čtyřmi lety při ustavujícím zastupitelstvu volebního období 2014 - 2018 tvrdil, že to je jeho poslední funkční období v roli primátora Teplic.

Jenže slib nedodržel. Opět je lídrem kandidátky Občanské demokratické strany a opět chce vést Teplice.

Město, které prakticky po roce 1989, kdy Kubera chvíli vykonával tajemníka městského úřadu, nezná jiného muže v čele radnice.

Teplická ODS sice byla díky Kuberovi tak trochu jiná, přímo se nezúčastňovala krajské politiky v režii například dnes stíhaných představitelů severočeských občanských demokratů, ale v posledních letech došlo k "zabetonování pozic".

Přestože Kuberova ODS před čtyřmi lety horko těžko složila koalici, kdy nejprve zvolený zastupitel za TOP 09 rezignoval, aby se na jeho místo dostal náhradník Dominik Feri a dále koalici pomohl složit muž, který na billboardech v ulicích Teplic tvrdí, že je kandidátem na primátora (Pro sport a zdraví Teplice), Kubera se letos prý obává prohry.

V Teplicích se totiž formuje opoziční formace, která plánuje složit koalici na úkor ODS. Kubera "váhou své osobnosti" proto opět vstupuje do hry, aby nasbíral body pro svoji partaj. Ta za desetiletí jeho hegemonie si nestačila vychovat adekvátní náhradu.

Tou Hynek Hanza, který je dvojkou na kandidátce ODS a náměstek primátora Teplic,  spíše není.

Kuberova snaha zachraňovat svět se zrcadlí i v senátní kandidatuře. Letos se volí do Senátu i v obvodě Teplice a muž, který je známý bonmoty a zapřisáhlým kuřákem, chce opět obhájit mandát.

Celostátní ODS si "brousí zuby" na získání nějakého toho nového mandátu a naopak se obává, aby neztratila tam, kde senátora má. Proto v Teplicích zřejmě kandiduje už počtvrté Kubera, přestože už voliče nemá prakticky čím překvapit.

Reklama

Hodnocení

3.14 hvězdiček / Hodnoceno: 28x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře