Gymnazisté v Duchcově protestovali proti ředitelce. Žádali její odchod

Nebe, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comNebe, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Duchcov - Zhruba stovka studentů z vyšších tříd duchcovského gymnázia, které je téměř dva roky sloučené s tamní průmyslovou školou, ve čtvrtek (8.1.2014) hlasitě protestovala. Chtěli si vynutit její rezignaci.

Reklama

Spor mezi studenty gymnázia a ředitelkou školy se vyhrocuje. Nelíbí se jim, že šéfka školy Jana Poláková, prý protěžuje průmyslovku a propouští pedagogy gymnázia. Jenže kraj, jako zřizovatel, varoval, že škola se potýká s nedostatkem žáků a může i skončit.

Naopak studenti, učitelé i rodiče gymnazistů argumentují, že by duchcovské gymnázium se mělo raději sloučit s Gymnáziem Teplice. To si myslí i bývalá ředitelka gymnázia Marie Sachetová.

Rozpor mezi gymnaziální částí a průmyslovou částí školy je poměrně velký. Pedagogové gymnázia se domnívají, že pod vedením Jany Polákové výuka upadá. Faktem je, že někteří pedagogové dostali výpověď.

Podle ředitelky školy je nutné snížit učitelské úvazky. Protestující studenti ale argumentují, že naopak učitelé z průmyslovky mají nadúvazky. Také upozorňují na to, že Jana Poláková před sloučením škol vedla průmyslovku.

Ředitelka na demonstraci několikrát zopakovala, že neodstoupí. Na své straně má i krajský školský odbor. Podle vyjádření vedoucího Štěpána Harašty by se učitelé gymnázia měli přestat pod sebou podřezávat větev. Argumentoval, že protesty odradí rodiče nových žáků a počet studentů na škole ještě klesne oproti současnému stavu.

-ig-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Závěje a silný vítr. Meteorologové varovali před nepřízní počasí Závěje a silný vítr. Meteorologové varovali před nepřízní počasí
Údajného pedofila policie nenašla Údajného pedofila policie nenašla
Babišova vláda nedostala od poslanců důvěru. Kdo půjde s ANO? Babišova vláda nedostala od poslanců důvěru. Kdo půjde s ANO?

Ve Šluknově hořel dům, lidé museli být evakuováni Ve Šluknově hořel dům, lidé museli být evakuováni
Kradená auta na Teplicku prý potápěl mladý recidivista Kradená auta na Teplicku prý potápěl mladý recidivista
Ranní nehoda uzavřela tunel na dálnici D8 Ranní nehoda uzavřela tunel na dálnici D8

Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Kdo z nich bude prezident pro další období? Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Kdo z nich bude prezident pro další období?
Prezidentské volby 2018. Češi volí podruhé v přímé volbě hlavu státu Prezidentské volby 2018. Češi volí podruhé v přímé volbě hlavu státu
Do tří sezón bych mohl překonat tisícovku odehraných zápasů v první lize, říká Jakub Trefný Do tří sezón bych mohl překonat tisícovku odehraných zápasů v první lize, říká Jakub Trefný

Násilník si v Rumburku počíhal na dívku, ta s bodným zraněním utekla Násilník si v Rumburku počíhal na dívku, ta s bodným zraněním utekla
Skandál v ústecké MHD: Konflikt mladíků s revizorkou Skandál v ústecké MHD: Konflikt mladíků s revizorkou
Dodávka na Jablonecku sjela do řeky Jizery Dodávka na Jablonecku sjela do řeky Jizery


Komentáře