Gymnazisté v Duchcově protestovali proti ředitelce. Žádali její odchod

Nebe, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comNebe, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Duchcov - Zhruba stovka studentů z vyšších tříd duchcovského gymnázia, které je téměř dva roky sloučené s tamní průmyslovou školou, ve čtvrtek (8.1.2014) hlasitě protestovala. Chtěli si vynutit její rezignaci.

Reklama

Spor mezi studenty gymnázia a ředitelkou školy se vyhrocuje. Nelíbí se jim, že šéfka školy Jana Poláková, prý protěžuje průmyslovku a propouští pedagogy gymnázia. Jenže kraj, jako zřizovatel, varoval, že škola se potýká s nedostatkem žáků a může i skončit.

Naopak studenti, učitelé i rodiče gymnazistů argumentují, že by duchcovské gymnázium se mělo raději sloučit s Gymnáziem Teplice. To si myslí i bývalá ředitelka gymnázia Marie Sachetová.

Rozpor mezi gymnaziální částí a průmyslovou částí školy je poměrně velký. Pedagogové gymnázia se domnívají, že pod vedením Jany Polákové výuka upadá. Faktem je, že někteří pedagogové dostali výpověď.

Podle ředitelky školy je nutné snížit učitelské úvazky. Protestující studenti ale argumentují, že naopak učitelé z průmyslovky mají nadúvazky. Také upozorňují na to, že Jana Poláková před sloučením škol vedla průmyslovku.

Ředitelka na demonstraci několikrát zopakovala, že neodstoupí. Na své straně má i krajský školský odbor. Podle vyjádření vedoucího Štěpána Harašty by se učitelé gymnázia měli přestat pod sebou podřezávat větev. Argumentoval, že protesty odradí rodiče nových žáků a počet studentů na škole ještě klesne oproti současnému stavu.

-ig-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů
Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé
Angela Merkelová vyhrála německé volby. Ve východním Německu úspěch AfD Angela Merkelová vyhrála německé volby. Ve východním Německu úspěch AfD

OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic
Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy
V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna


Komentáře