FOTO: Strach na Bílinsku. Co bude s areálem pro uprchlíky v Červeném Újezdu?

Areál v Červeném Újezdu. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czAreál v Červeném Újezdu. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Hrobčice, Bílina - Obavy z nových sociálních problémů kvůli sestěhování nepřizpůsobivých do bývalého areálu pro utečence v Červeném Újezdu panují v regionu Bíliny na Teplicku.

Reklama

Hrobčice chtějí vypsat referendum s cílem koupit areál, v Bílině politici chtějí svolat mimořádné jednání zastupitelstva.

V Hrobčicích vyhlásí referendum o koupi areálu bývalého uprchlického tábora v Červeném Újezdu. V půli dubna 2014 o tom rozhodli zastupitelé obce. Situací v Červeném Újezdě se chtějí zabývat i opoziční politici z TOP 09 v nedaléké Bílině. Tvrdí, že problém se týká i města.

Soukromý majitel objektů do areálu sestěhovává sociálně slabé a nepřizpůsobivé. Lidé se obávají toho, že ze zařízení, které pojme až 800 osob, by se tak mohlo stát srdce oblasti s největší koncentrací nepřizpůsobivých a sociálně slabých.

Okolní obce pak na problém zvyšujícího se počtu nepřizpůsobivých upozorňují již delší dobu. Kromě Hrobčic se případným odkupem areálu zabávali i v Měrunicích.

"Z areálu se stane ghetto. Jeho obyvatelé budou chodit nakupovat do Bíliny, budou sem chodit k lékaři, pro sociální dávky, jejich děti do škol. Je třeba si uvědomit, že vesničkami jako jsou Hrobčice, Měrunice, Kučlín nebo Červený Újezd budou většinou jen procházet, cílová stanice bude Bílina," řekl pro SeveročeskýDenik.cz bílinský zastupitel Pavel Pastyřík (TOP 09).

Město by mohlo mít problém co do kapacit například školských zařízení, zdravotní péče a sociálních služeb. S tím bude souviset i pokles cen nemovitostí. To se dotkne všech obyvatel města, kteří v Bílině vlastní byt, pozemek, dům nebo cokoli dalšího. Bílinští zastupitelé za TOP 09 také varují před extrémismem a připomínají nedávné sociální nepokoje ve Varnsdorfu, Duchcově nebo v Krupce.

"Nejprve byli v areálu nemocní a postižení, pak přišli sociálně slabí a nyní máme informace, že se tam stěhují celé romské rodiny," dodal Pavel Pastyřík.

Bílinští zastupitelé z TOP 09 chtějí, aby město areál koupilo a následně zbouralo. Pozemky, které po demolici zůstanou, by město mohlo následně převést například na státní podnik Lesy České republiky.

Areál v Červeném Újezdu. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Areál v Červeném Újezdu. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Areál v Červeném Újezdu. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Areál v Červeném Újezdu. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Areál v Červeném Újezdu. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Areál v Červeném Újezdu. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz


Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Teplicko

SŽDC opraví i severočeská nádraží SŽDC opraví i severočeská nádraží
Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela
Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více

Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod
S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích
David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo

Musíme to opravit 🙂. A silničáři nikde, jen rozkopané silnice. Proč? Musíme to opravit 🙂. A silničáři nikde, jen rozkopané silnice. Proč?
Teplice chtějí hrát o poháry. Podaří se jim to? Teplice chtějí hrát o poháry. Podaří se jim to?
Chtěl ukrást kabel, za trest dostal elektrickým výbojem Chtěl ukrást kabel, za trest dostal elektrickým výbojem

Liga bude zajímavá. Znovu chceme hrát nahoře, říká teplický Admir Ljevakovič Liga bude zajímavá. Znovu chceme hrát nahoře, říká teplický Admir Ljevakovič
Jsme zklamaní, ale páté místo je přesto úspěch, říká teplický Martin Fillo Jsme zklamaní, ale páté místo je přesto úspěch, říká teplický Martin Fillo
Konec legendy, Štěpán Vachoušek končí kariéru. Vachy, díky! Konec legendy, Štěpán Vachoušek končí kariéru. Vachy, díky!


Komentáře