FOTO: Ruiny zimního stadiónu v Teplicích nezmizí. Nenecháme se vydírat, říká Kubera

Ruina zimního stadiónu v Teplicích. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czRuina zimního stadiónu v Teplicích. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Teplice - Ruina po bývalém zimním stadiónu v Teplicích jen tak brzy nezmizí. Město zatím neplánuje za nabízenou cenu 26 milionů korun pozemek odkoupit. Místo toho plánuje postavit vlastní "zimák" v jiné části města.

Reklama

"Kauza se dostala na jednání zastupitelstva, neboť majitel pozemku, na kterém ruina stojí, nabídl městu za 26 milionů korun pozemek. Město to nemohlo akceptovat, neboť zastupitelstvo řeklo, že pokud nebude jednotný vlastník pozemku a ruiny, tak do toho nepůjde. Zvláště v současné době, kdy se kriminalizuje jakékoliv rozhodnutí zastupitelů," konstatoval pro SeveročeskýDeník.cz teplický primátor Jaroslav Kubera (ODS).

"Je to složitý problém, zopakuji historii. Zimní stadión nikdy městu nepatřil. Byl státu, který v 90. letech stadion předal sportovcům, kdy se okresní výbor zavázal, že bude poskytovat dotaci ale s podmínkou, že bez souhlasu nesmí být na nikoho převeden. Tehdy ten, kdo vedl hokejisty, tuto podmínku porušil. Stadion převedli do soukromých rukou," vysvětlil Jaroslav Kubera.

"Potom zanikl okresní výbor a město řeklo, že za nových skutečností do stadionu investovat nebude. Pak už pokračovala postupná devastace, kdy si majitelé na tom stadionu odpisovali a hokejistům zdražovali, až to dospělo do stavu, kdy v areálu bylo asi 11 tun čpavku, což se podařilo zlikvidovat," přiblížil nedávnou historii teplický starosta.

Podle Kubery si majitelé požádali o demoliční výměr. "Bourací práce zadali pochybné firmě, která si odvezla železo. Práce najednou firma ukončila. Navíc je problém v tom, že majitel pozemku je jiný než majitel ruiny. A to je ten největší problém," podotkl primátor.

"Zákon neumožňuje, resp. město nemá tolik šancí, co s tím dělat. Když ruina je na pozemku někoho jiného. Majitele pozemku nelze pokutovat, neboť řekne, že za to nemůže. Majitel ruiny je velmi problematický. Je někde na Slovensku, nekomunikuje," doplnil Jaroslav Kubera.

Podle Kubery nejsou nástroje, jak majitele ruiny donutit k likvidaci stavby. "Majitelé stávající ruiny samozřejmě spekulují s tím, že veřejnost i zastupitele ta situace rozčiluje, neboť je to viditelné při vjezdu do města. Není to hezké. Zastupitelstvo ale řeklo, že se nenechá vydírat. Samozřejmě se veřejnosti snažíme vysvětlovat, že to není jednoduché. Každý si myslí, že se jen řekne a město to zařídí," konstatoval primátor.

"Stadión není jedinou podobnou stavbou v Teplicích. U té jiné budovy je Rumunka, kterou nemůžeme nějak postihovat. Město může stavbu zabezpečit, ale naděje, že by město vidělo nějaké peníze za náklady, je malá," dodal Jaroslav Kubera.

Město Teplice plánuje si postavit vlastní zimní stadión na jiném místě.

Ruiny zimního stadiónu v Teplicích
Ruiny zimního stadiónu v Teplicích
Ruiny zimního stadiónu v Teplicích
Ruiny zimního stadiónu v Teplicích
Ruiny zimního stadiónu v Teplicích
Ruiny zimního stadiónu v Teplicích


Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Teplicko

SŽDC opraví i severočeská nádraží SŽDC opraví i severočeská nádraží
Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela
Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více

Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod
S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích
David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo

Musíme to opravit 🙂. A silničáři nikde, jen rozkopané silnice. Proč? Musíme to opravit 🙂. A silničáři nikde, jen rozkopané silnice. Proč?
Teplice chtějí hrát o poháry. Podaří se jim to? Teplice chtějí hrát o poháry. Podaří se jim to?
Chtěl ukrást kabel, za trest dostal elektrickým výbojem Chtěl ukrást kabel, za trest dostal elektrickým výbojem

Liga bude zajímavá. Znovu chceme hrát nahoře, říká teplický Admir Ljevakovič Liga bude zajímavá. Znovu chceme hrát nahoře, říká teplický Admir Ljevakovič
Jsme zklamaní, ale páté místo je přesto úspěch, říká teplický Martin Fillo Jsme zklamaní, ale páté místo je přesto úspěch, říká teplický Martin Fillo
Konec legendy, Štěpán Vachoušek končí kariéru. Vachy, díky! Konec legendy, Štěpán Vachoušek končí kariéru. Vachy, díky!


Komentáře