FOTO: Na Ústecku vzniká inovační a technologický park Nupharo

Milan Gánik, Bohuslav Sobotka, Richard Brabec. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czMilan Gánik, Bohuslav Sobotka, Richard Brabec. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Žďárek (Ústí n/L.) - Vládní delegace v čele s premiérem Bohuslavem Sobotkou navštívila stavbu inovačního a technologického parku Nupharo, který je umístěn u dálnice D8 v blízkosti Libouchce na Ústecku.

Reklama

Inovačně-technologický park se bude orientovat především na zelené technologie a tzv. chytrou energii, dále na podporu a komercializaci nových nápadů a pomoc začínajícím firmám.

Hlavním investorem je švýcarská společnost ABB, která do projektu investuje 2,3 milionu eur (63,3 milionu korun).

Na financování se podílejí další soukromí investoři a ministerstvo průmyslu a obchodu prostřednictvím evropských fondů, které pro kampus Nupharo uvolnily zatím 12 milionů eur (300 milionů korun).

"Park nájemcům nabídne kancelářské prostory, flexibilní výrobní haly určené pro testování, vývoj nebo lehkou výrobu, kongresové a výukové centrum, restauraci, kavárnu a možnost ubytování. Práci by tu mělo najít kolem 400 lidí. Očekávámě, že se do kampusu budou stahovat odborníci z celé Evropy," uvedl Milan Gánik, ředitel projektu Nupharo.

Park Nupharo se chystá intenzivně spolupracovat s ústeckou Univerzitou J.E. Purkyně a dalšími vysokými školami. "Dopravní fakulta ČVUT, která má pobočku v Děčíně, chystá pro Nupharo tři projekty," upřesnil Milan Gánik.

Park by měl být otevřený na podzim. Nabídne plochy a vybavení pro vznikající i již fungující firmy z oblasti chytrých energií.

Nupharo
Nupharo
Nupharo
Nupharo
Nupharo
Nupharo

Nupharo
Nupharo
Nupharo
Nupharo
Nupharo
Nupharo

Nupharo
Nupharo
Nupharo
Nupharo
Nupharo
Nupharo


Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře