Foldyna torpéduje ČSSD k bezvýznamnosti. Kritizuje ho i šéf Jan Hamáček

Jaroslav Foldyna. Foto: archiv ČSSD
Jaroslav Foldyna. Foto: archiv ČSSD

SEVERNÍ ČECHY - Nejprve Miroslav Andrt, nyní Jaroslav Foldyna. Vysoce postavení sociální demokraté se v posledních dnech starají o jeden skandál za druhým. Přestává to bavit i předsedu ČSSD Jana Hamáčka.

Reklama

Putinovi Noční vlci dorazili za protestů do Prahy. Motorkáře byl osobně pozdravit i děčínský politik ze sociální demokracie, toho času místopředseda ČSSD.

Před akcí předseda strany Jan Hamáček odrážel kritiku slovy, že se jedná o soukromou akci a iniciativu Jaroslava Foldyny.

"Že se o účasti Jardy Foldyny na akci ruských motorkářů bude psát a mluvit, to bylo jasné. Také jsem dopředu řekl, že je to jeho soukromá iniciativa, se kterou ČSSD nemá a nechce mít nic společného. Bohužel to, co se nakonec odehrálo, výrazně přesáhlo meze soukromé akce jednoho z členů vedení ČSSD," napsal Jan Hamáček na svůj profil Facebooku.

SOUVISEJÍCÍ: Jak krajský šéf Andrt táhne ČSSD ke dnu a ODS s ANO se smějí

"Původně jsem nechtěl svého spolustraníka kritizovat přes média, protože takové politické půtky našich straníků jsou přesně to, díky čemu ztrácí ČSSD před občany důvěryhodnost," uvedl šéf ČSSD.

Co se vlastně odehrálo?

V pondělí (7.5.2018) v Průhonicích u Prahy bylo dusno kvůli ruskému kontroverznímu motorkářskému gangu Noční vlci. Jejich podporovatel, poslanec a místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna, se postrkoval s aktivistou Martinem Uhlířem.

Oba muži se postrkovali. Jak se to odehrálo?

Podle Martina Uhlíře pro Lidovky.cz se stalo zhruba toto: "Měli jsme slovní potyčku. Ptal jsem se pana Foldyny, zda mu záleží na životech ruských vojáků, kteří jsou zahrabáváni jako psi na Ukrajině. Na můj dotaz neodpovídal a odcházel, avšak já jsem svou otázku stále opakoval a on se vrátil a snažil se mě zastrašit tím, že šel proti mně. Chodil na box, tak je to nejspíš jedna z boxerských taktik. Já jsem se však zastrašit nenechal a stál jsem na místě, když Foldyna viděl, že nemám strach, tak odkráčel."

Jaroslav Foldyna střet okomentoval pro server ParlamentníListy takto: „Nebouchli jsme do sebe hlavami, jen jsme do sebe ťukli, chtěl jsem mu dát jazyk, protože jsem si myslel, že je gay.“

"Jenže tady už nejde jen o politické neshody, které by se měly řešit výhradně uvnitř strany. Tohle prostě Jaroslav Foldyna přehnal, jako místopředseda strany se musí kontrolovat a měl by se za své chování omluvit. Jako předseda sociální demokracie budu v pátek na jednání předsednictva s Jaroslavem Foldynou o včerejším incidentu a jeho chování osobně mluvit," uzavřel na Facebooku Jan Hamáček.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře