Fiasko v Litoměřicích. Vedení města v čele s ODS utrpělo s pronájmem nemocnice porážku

Roudnická nemocnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Roudnická nemocnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

LITOMĚŘICE - Byli to politici z řad ODS v Litoměřicích, kteří několik let usilovali o pacht, neboli pronájem městské nemocnice. Antimonopolní úřad výběrové řízení na koncesionáře definitivně zrušil.

Reklama

Utracené peníze z městské pokladny, rozjitřené emoce, napjaté a vyhrocené situace. To vše se odehrávalo poslední roky kvůli snaze vládnoucí ODS na litoměřické radnici prosadit pronájem nemocnice.

Ta se z příspěvkové organizace přeměnila na akciovou společnost.

A tato společnost poté chtěla pronajmout zdravotní péči soukromníkovi.

Tato varianta nyní skončila. Minimálně do doby, pokud nebude vyhlášena nová soutěž. A zda nakonec bude, není v tuto chvíli zřejmé.

O co jde?

Úřad na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) potvrdil své rozhodnutí a zamítl nemocnicí podaný rozklad. Informovala o tom samotná nemocnice, rozhodnutí zároveň vyplývá z dokumentu zveřejněném na webu antimonopolního úřadu. Více zde.

Rozhodnutí se zamítavým stanoviskem, k nemocnicí podanému rozkladu ze dne 22. 8. 2018, vydal předseda ÚOHS dne 21. listopadu. Administrátorovi koncesního řízení, tj. společnosti Správa veřejných zakázek s.r.o., bylo rozhodnutí doručeno dne 26. 11. 2018. Administrátor následně informoval vedení nemocnice.

Rozhodnutí bylo ze strany ÚOHS podrobně odůvodněno a je konečné. Informovala o tom Naděžda Křečková z litoměřické nemocnice.

Podle ní uvedené rozhodnutí úřadu bylo projednáno jak představenstvem Nemocnice Litoměřice, a.s., dozorčí radou, tak i jediným akcionářem, Městem Litoměřice.

"Na základě doporučení administrátora koncesního řízení i dozorčí rady nemocnice rozhodl jediný akcionář o tom, že Nemocnice Litoměřice, a.s. jako zadavatel koncesního řízení nebude podávat správní žalobu," uvedla Křečková.

Reklama

Hodnocení

2.67 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře