Exsoudce litoměřického soudu Josef Knotek dostal 5,5 roku za korupci

Soud v Litoměřicích. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czSoud v Litoměřicích. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Jičín, Litoměřice - Bývalý soudce Okresního soudu v Litoměřicích Josef Knotek si má odsedět 5,5 roku vězení za braní úplatků a ovlivňování kauz. V pátek (30.5.2014) o tom rozhodl jičínský soudce.

Reklama

V kauze ovlivňování případů na okresním soudě v Litoměřicích padly tresty.  Bývalý soudce Josef Knotek má jít na 5,5 roku do vězení. Jednání soudce Ladislava Jelínka postoupil jako kárné provinění litoměřickému soudu a další tři obžalovaní dostali podmíněné tresty.

Podle obžaloby došlo ve třech případech o manipulaci s termíny hlavních líčení. V jedné věci o manipulaci se zákazem řízení a v jedné o ovlivnění trestního řízení.

Josef Knotek je prvním odsouzeným soudcem kvůli korupci v Česku. Trest dostal za zneužití pravomoci úřední osoby a přijetí úplatku.

Za stejný čin dostala dvouletý trest s tříletou podmínku soudní zapisovatelka Jiřina Šindelářová. Stejný trest dostal  Antonín Kühn a Michal Motejl, kteří se podle spisu dopustili podplácení. Naopak Ladislav Jelínek odešel od soudu bez trestu. Tresty jsou nepravomocné.

ČTĚTE na Investigate.cz: Kauza soudce Knotka: Sonda jak funguje soudnictví na okrese

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Litoměřicko

V Ústí jsem zažil nádherné období, říká Milan Buďa, trenér litoměřického béčka V Ústí jsem zažil nádherné období, říká Milan Buďa, trenér litoměřického béčka
Hradozámecká noc 2017: Zámek Libochovice navštíví duchové Hradozámecká noc 2017: Zámek Libochovice navštíví duchové
Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce

Letní romance v Libochovicích aneb výlety v Poohří Letní romance v Libochovicích aneb výlety v Poohří
Svatovavřinecká pouť 2017 v Libochovicích nabídne bohatý program Svatovavřinecká pouť 2017 v Libochovicích nabídne bohatý program
Dítě spadlo do studny. Prý do ní lezlo kvůli mobilu Dítě spadlo do studny. Prý do ní lezlo kvůli mobilu


Komentáře