EXKLUZIVNĚ: Zpověď falešného záchranáře Davida Tomeše, který děsí Českolipsko

David Tomeš. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz/Události112.czDavid Tomeš. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz/Události112.cz

Českolipsko - Třicetiletý David Tomeš v těchto dnech čelí kampani na Českolipsku, která varuje tamní školy a školky před jeho osobou a aktivitami. Má nálepku falešného záchranáře, podvodníka a odsouzeného muže za pohlavní zneužívání nezletilých. Jeho příběh EXKLUZIVNĚ přináší SeveročeskýDeník.cz a Události112.cz.

Reklama

Psali se o něm pochvalné články, byl oceňován a zván na společenské akce. Nyní je označován za podvodníka, násilníka, zloděje a muže, který zneužívá nezletilé. David Tomeš v současnosti žije v České Lípě. Starostka města Hana Moudrá před ním varovala školy, školky, veřejnost. Místní tisk o něm hovoří jako o nežádoucím.

"Českolipský deník ve spolupráci s dalším bulvárem nás očernil," tvrdí pro SeveročeskýDeník.cz a Události112.cz David Tomeš, který se rozhodl mediální skupině MediaShow Group poskytnout exkluzivitu.

Kampaň na Českolipsku

"V září 2013 jsem se přistěhoval do České Lípy, kde jsem ve spolupráci s dalšími kamarády začal rozvíjet pobočku organizace - občanské sdružení Záchranáři ČR. Oslovili jsme školky a školy s nabídkami ukázek první pomoci, zdravotních dozorů či školení PP. To by realizoval člověk k tomu způsobilý, tedy držitel osvědčení IPP," říká David Tomeš.

"V lednu 2014 došlo v obci Dubá - Deštná směrem na Mělník k dopravní nehodě autobusu a kamionu vezoucí dřevo. Na místě nehody jsem byl první spolu s kamarádem z práce ze Škoda Auto Mladá Boleslav, který mně pomohl s ošetřením dvou zraněných a zaklíněných osob v autobuse než přijela záchranka," popisuje David Tomeš příhodu ze začátku roku.

Současnou negativní kampaň proti své osobě vnímá jako cílený útok. "V současné době vše vzniklo kvůli tomu, že náš spolek má udajně nezaplacenou fakturu u nějaké společnosti v Olomouci, se kterou jsme jednali o splátkovém kalendáři. A zřejmě další vzniknou, neboť Českolipský deník ve spolupráci s dalším bulvárem nás takto očernil," konstatuje David Tomeš.

Odsouzení za pohlavní zneužití

Ale na začátek životního příběhu Davida Tomeše.

"Vše začalo v roce 2001, kdy jsme s kamarády založili občanské sdružení Organizace Ochrany Přírody a Zvířat a následně v prostorách Domu dětí a mládeže v Jílovém u Děčína vedli Ochranářský kroužek pro děti a mládež. Na kroužek mimo jiné chodil i Pavel R. a jeho sestra Markéta. Později mne jejich rozvedená matka zvala k nim na návštěvy a sdělila mi, že její syn Pavel se ve mne vzhlédl, vidí ve mně otcovský vzor, což mě samozřejmě potěšilo," vypráví David Tomeš.

"Na požádání tehdy nezletilého Pavla jsem ho doprovázel a vyzvedával u školy, neboť se bál, že pro něj přijede táta a odveze jej pryč, jak mu jeho matka častokrát vyhrožovala. Zřejmě o mně stála, což nebylo vzájemné a vymyslela si, že jsem jejího syna pohlavně zneužíval a podala na mě trestní oznámení pro pohlavní zneužívání," konstatuje David Tomeš.

"Jistě si dokážete představit osmnáctiletého vyklepaného kluka u výslechu na kriminálce. Výslech kriminalistů byl nekompromisní a hlavně nátlakový. Pod jejich typickými výhrůžkami jsem jim skoro vše odkýval, jen abych měl klid," tvrdí David Tomeš. "A nyní zpětně vím, že jsem neměl být tak hloupý a nebát se jejich zastrašování."

"Dne 14. února 2003 jsem byl na základě své blbosti odsouzen k trestu odnětí svobody v trvání 14 měsíců s podmínečným odkladem na 2 roky za to, že jsem údajně Pavla líbal na čelo, tváře i ústa a hladil jej po hlavě, zádech a nohách a přes oděv v oblasti přirození a zadku. A to prosím i na různých místech města Jílové.... tedy na veřejnosti. Již toto je absurdní. Mimo jiné mně byla nařízena ona nesmyslná návštěva lékaře. Rozsudkem mi nebyla zakázána ani nijak omezena práce s dětmi a mládeží," vysvětluje David Tomeš.

Letní dětský tábor

Pak nastala další událost. "V roce 2003 jsem spolu s kamarády uspořádal letní tábor pro děti a mládež v obci Fojtka na Liberecku, který zrovna nevyšel tak jak by měl. Hned po pár dnech tábora nám vypověděla smlouvu zdravotnice s tím, že máme moc dětí a že se nebude o všechny starat. Zároveň já i vedoucí, kteří s námi byli na tomto táboře, dosvědčí, že naši táborníci se nepotulovali po obci a nepopíjeli alkohol. Tábor byl předčasně ukončen a s rodiči dětí provedeno finanční vypořádání," připomíná David Tomeš medializovanou událost před deseti lety.

Život v Krásné Lípě

Příběh "nežádoucí osoby" na Českolipsku pokračuje. "V roce 2006 jsem poznal přítelkyni z Krásné Lípy, kde jsem nikdy nebydlel, pouze tam víkendově pobýval. Ve spolupráci s ČSOP Tilia jsem na terenní základně BUK vedl kroužek mladého záchranáře a to díky tzv. laickému kurzu první pomoci a samostudiu. Bohužel jsem v tu dobu nebyl držitel řidičského oprávnění a tudíž jsem něměl - jak bulvár prezentuje - červené vozidlo Peugeot opatřené nápisem ZÁCHRANNÝ TÝM - RESCUE TEAM. Modrý majáček jsme měli na střeše pouze v případech, kdy jsme zajišťovali zdravotnický dozor," reaguje na články v současné době vycházející, avšak bez reakcí Davida Tomeše.

"Je zajímavé, že místostarostka paní Volfová před námi varovala, ale v jejich místních novinách nám děkovala a já osobně z rukou starosty převzal dárkový balíček za aktivity s mládeží. A nikdy jsem se nevydával za profesionálního ani dobrovolného hasiče a už vůbec ne za člena jiného než našeho sdružení," reaguje na výtky David Tomeš.

Nikdy jsem nekradl

Ten dále pokračuje: "Vyvracím jakékoliv tvrzení, že jsem byl stíhaný pro krádeže. Co se týče podvodů a zpronevěry, jedná se o pravdivé informace. Pro tuto trestnou činnost jsem byl stíhaný, odsouzený a ve výkonu trestu odnětí svobody. Hold každý jednou sejde z cesty. Své pohledávky a dluhy vůči poškozeným jsem vyrovnal z výkonu trestu nebo má rodina. Z výkonu trestu jsem byl propuštěn 2.11.2012 a ihned 16.11. téhož roku nastoupil do Škoda Auto Mladá Boleslav, kde jsem pracoval do vydání onoho "pěkného" článku," kritizuje média David Tomeš.

Vzdělání záchranáře mám

Vyvrací i tvrzení, že nemá požadované vzdělání záchranáře. "Při povodních v roce 2002 jsem se aktivně zapojil do prací na evakuačním středisku, kde jsem byl skoro nonstop. V roce 2006 jsem se opět aktivně účastnil povodní pod organizací Hand for Help z Liberce, která mimo jiné operovala na Srí Lance při tsunami a jiných událostech v zahraničí. Mezím tím jsem absolvoval řadu vzdělávacích akcí akreditovaných ministerstvem školství a získal tak osvědčení. Ve vzdělávání i nadále pokračuji," říká David Tomeš.

"V roce 2009, přesněji dne 24. července 2009 bylo založeno občanské sdružení Záchranáři ČR, tedy v době, kdy jsem byl již čtyři měsíce ve výkonu trestu odnětí svobody a pokud vím, je odsouzeným zakázáno se ve výkonu trestu sdružovat. Po propuštění z výkonu trestu dne 2.11.2012 jsem se stal členem onoho sdružení a aktivně se zapojoval do jeho činnosti. Žil jsem díky práci v Mladé Boleslavi, odkud mám také mnoho pozitivních článků ohledně spolupráce s tamním dětským domovem při Klaudiánově nemocnici," dodává pro SeveročeskýDeník.cz a Události112.cz David Tomeš.

ČTĚTE V SOBOTU 26.4.2014 na SeveročeskýDeník.cz a Události112.cz: Kauza David Tomeš: Exkluzivní fotografie, osvědčení, diplomy, novinové články

-Radek Pešout a redakce Události112.cz-

Upozornění vydavatele: Jakékoliv použití citace Davida Tomeše je zapovězeno bez písemného souhlasu MediaShow Group s.r.o.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.57 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Českolipsko

Rozzuřený otec zbil desetiletého syna. Neuvěřitelné, kvůli čemu! Rozzuřený otec zbil desetiletého syna. Neuvěřitelné, kvůli čemu!
Na meningokokovou infekci podlehlo v ústecké nemocnici čtyřleté dítě Na meningokokovou infekci podlehlo v ústecké nemocnici čtyřleté dítě
Startuje hudební festival Lípa Musica 2016 Startuje hudební festival Lípa Musica 2016

Soutěž o lístky na Mácháč 2016 Soutěž o lístky na Mácháč 2016
Finlandia Mácháč 2016 představí bouřliváky DVBBS i Olivera Heldense Finlandia Mácháč 2016 představí bouřliváky DVBBS i Olivera Heldense
Sklářská lokálka zve na oslavy 130 let do Kamenického Šenova a České Kamenice Sklářská lokálka zve na oslavy 130 let do Kamenického Šenova a České Kamenice

Japonští buddhističtí mniši ze sdružení Gjosan-rjú Tendai šómjo zpívali v České Lípě Japonští buddhističtí mniši ze sdružení Gjosan-rjú Tendai šómjo zpívali v České Lípě
Kamenický Šenov a Česká Kamenice zažijí oslavy. Jubileum slaví sklářská lokálka Kamenický Šenov a Česká Kamenice zažijí oslavy. Jubileum slaví sklářská lokálka
Analýza prokázala, že usmrcené zvíře nalezené na Českolipsku byla skutečně samička vlka Analýza prokázala, že usmrcené zvíře nalezené na Českolipsku byla skutečně samička vlka

Pravděpodobně byl nalezen jeden z vlků z Máchova kraje mrtvý Pravděpodobně byl nalezen jeden z vlků z Máchova kraje mrtvý
Na severu Čech vznikají záchytná zařízení. Hledá se i ubytování pro uprchlíky Na severu Čech vznikají záchytná zařízení. Hledá se i ubytování pro uprchlíky
14 lidí skončilo v policejní síti na Mácháči. Kvůli distribuci drog 14 lidí skončilo v policejní síti na Mácháči. Kvůli distribuci drog


Komentáře