Exhejtman Jiří Šulc a další úředníci z ROP Severozápad byli obviněni

Bývalý hejtman a poslanec Jiří Šulc byl obviněn policií. Foto: archiv KÚÚKBývalý hejtman a poslanec Jiří Šulc byl obviněn policií. Foto: archiv KÚÚK

Ústí n/L. - Pět bývalých a současných zaměstnanců ROP Severozápad bylo obviněno policií z porušování povinností při správě cizího majetku.

Reklama

Mezi obviněnými je i bývalý poslanec ODS a hejtman Ústeckého kraje a předseda výboru regionální rady ROP Severozápad Jiří Šulc.

Informaci sdělil předseda výboru Petr Navrátil (ČSSD). Mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Pavel Hanták informaci nepotvrdil, ani nevyvrátil.

Obvinění se týká uzavření konkurenčních doložek v řádu statisíců korun pro dva bývalé ředitele úřadu, a to Petra Kušnierze a Pavla Markvarta. Doložky, které jim zajišťovaly po odchodu z funkce dvanáct měsíčních platů, podepsal podle Petra Navrátila někdejší předseda ROP Severozápad Jiří Šulc v rozporu se zákoníkem práce. Podle něj totiž nemůže být úředníkům konkurenční doložka dána.

Kušnierzovi úřad vyplatil 385 tisíc korun, Markvartovi 424 tisíc korun. Jiných ředitelů se podle Petra Navrátila konkurenční doložky netýkaly.

Kromě Jiřího Šulce je obviněn Petr Červinka, který úřad vedl jako pověřený ředitel, právník úřadu Jan Martinovský, současná ředitelka Jana Havlicová i sám Pavel Markvart.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře