Evropské peníze na cyklostezky u Labe a Ploučnice jsou v ohrožení

Cyklisté, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comCyklisté, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Ústecký kraj, Liberecký kraj - Severočeské kraje měly slíbeno, že získají peníze z evropské dotace na dobudování dvou cyklostezek - u Labe a Ploučnice. Jenže v případě Labské stezky přišel předloni policejní zátah na dotačním úřadě.

Reklama

Ústecký kraj chtěl z evropské dotace získat 200 milionů korun na dobudování Labské stezky. Smlouvu podepsala tehdejší hejtmanka Jana Vaňhová, jenže ji nestihli podepsat na ROP Severozápad. Než se tak stalo, dotační úřad navštívila policie.

"Projekt jsme nepodepsali, protože nám to nebylo doporučeno ministerstvem financí. Kraji by se to navíc prodražilo, protože by na projekt byla uplatněna korekce," řekl ČT předseda rady ROP Seberozápad Petr Navrátil (ČSSD).

Jenže Ústecký kraj má problém. Již v té době uzavřel smlouvu se zhotoviteli a na výstavbě cyklostezky se již pracovalo. Ústecký kraj proto o peníze zažádal znovu.

Zda peníze kraj získá, není jasné. "Projekt musí absolvovat stejnou cestu jako všechny nově podané projekty. Pokud bude úspěšný, je tu šance, že ho regionální operační program podpoří," řekl ČT mluvčí ROP Severozápad Vojtěch Krump.

Potíže s budováním, resp. získáním dotace na cyklostezku u Ploučnice má i Liberecký kraj.

ČTĚTE: Kraj plánuje opravit poničenou cyklostezku u Malého Března

-im-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vyberte si poslance. Na kandidátkách stran a hnutí lze kroužkovat Vyberte si poslance. Na kandidátkách stran a hnutí lze kroužkovat
Dochází k ovlivnění voleb? Podezření na kupčení s hlasy v Krupce na Teplicku Dochází k ovlivnění voleb? Podezření na kupčení s hlasy v Krupce na Teplicku
Volební manuál 2017. Rekapitulace, jak se volí poslanci Volební manuál 2017. Rekapitulace, jak se volí poslanci

Žhář, který zapálil byt v Jirkově, dostal 15 let vězení Žhář, který zapálil byt v Jirkově, dostal 15 let vězení
Ministr Robert Pelikán potvrdil výstavbu justičního areálu v Ústí. Kdy bude hotový? Ministr Robert Pelikán potvrdil výstavbu justičního areálu v Ústí. Kdy bude hotový?
Spojí labské břehy v Děčíně nové lávky pro pěší i cyklisty? Spojí labské břehy v Děčíně nové lávky pro pěší i cyklisty?


Komentáře