Dostavba dálnice D8? Podle premiéra Sobotky až v roce 2018

Chybějící most mezi tunely. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Chybějící most mezi tunely. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústecký kraj - Dostavba dálnice D8 přes České středohoří a její uvedení do provozu je podle premiéra Bohuslava Sobotky naplánováno do konce roku 2018. Dosud ministr dopravy Dan Ťok uváděl, že auta se na silnici dostanou už v roce 2016.

Reklama

"Pro Ústecký kraj je velmi překvapivé čerstvé vyjádření předsedy vlády Bohuslava Sobotky, ve kterém potvrdil příslib České republiky, že do konce roku 2018 by měla být otevřena dálnice D8 mezi Prahou a Drážďany. Z úst ministra dopravy Dana Ťoka ovšem při poslední návštěvě Ústeckého kraje vzešel slib o snaze dostavět dálnici přes České Středohoří o dva roky dříve než nyní tvrdí premiér," uvedla v reakci mluvčí Ústeckého kraje Lucie Dosedělová.

"Předseda vlády informoval o novém termínu pro dostavbu německou kancléřku Angelu Merkelovou při jejich setkání," dodala mluvčí.

"Osobně mě několikrát v poslední době ministr dopravy ujišťoval, že do konce roku 2016 se dálnice otevře. A to jak při osobní návštěvě Ústeckého kraje a oblasti kolem sesuvu i při našem setkání v Praze. Dokonce se k tomuto termínu dosud hlásil i ministr financí,“ reagoval na vyjádření premiéra hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

"Možná by se dalo i říct, že mě tato informace nepřekvapuje. Několik ministrů dopravy slibovalo zaručené termíny dokončení, které ovšem již dávno uplynuly. A je ostudou státu, že se staví tato dálnice již 30 let,“ uvedl krajský radní pro dopravu Jaroslav Komínek.

Kraj se na nové informace odvolává na základě vyjádření preméra o prodloužení dostavby dálnice D8 v Německu, o kterém refereovala některá média i agnetura ČTK.

"Ústecký kraj očekává od vlády jasný časový a finanční plán dostavby dálnice D8 a to včetně přehledu průběhu likvidace sesuvu půdy u Dobkoviček na Litoměřicku," dodala mluvčí kraje Lucie Dosedělová.

Reklama

Hodnocení

2.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře