Dopravu v severních Čechách čekají změny. Nejvíce na Litoměřicku a Děčínsku

Autobus. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Autobus. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústecký kraj - Další změny v krajské dopravě na severu Čech. Od 1. března 2015 některé spoje doznají změn v rámci integrované dopravy Ústeckého kraje. K technickým úpravám jízdního řádu dojde i na Litoměřicku v souvislosti s uzavírkou litoměřického Tyršova mostu.

Reklama

Od března 2015 se mění jízdní řády vybraných autobusových linek Dopravy Ústeckého kraje pro okresy Děčín, Chomutov, Most, Litoměřice, Louny, Teplice a Ústí nad Labem.

"Snažili jsme se vyhovět většině podnětů hlavně starostů, škol, státních institucí, ale i cestujících. I nadále budeme sledovat, zda jsou změny efektivní nebo bude potřeba do budoucna ještě provést nějaké úpravy," uvedl ke změnám ústecký krajský Jaroslav Komínek.

Podle krajské mluvčí Lucie Dosedělové cílem změn bylo odstranit největší pravidelná zpoždění a stabilizovat tak přestupní návaznosti spojů. "Takové úpravy jízdních řádů na mnoha linkách kraje spočívají jen v posunu například jediného či několika spojů o několik minut a nejsou tedy nijak výrazné," uvedla.

Větší změnou je přidání některých nových spojů, jako například zajetí spoje navíc do Jiřetína pod Jedlovou, úprava vedení spojů po Varnsdorfu na lince 409 a 410, nový dopolední spoj linky 436 Děčín – Jetřichovice, či na lince 421 Česká Kamenice – Srbská Kamenice.

Nový spoj bude také na lince 452 z Verneřic do Lovečkovic či z Petrovic do Tisé a dále do Ústí nad Labem. Na Teplicku přibude nový školní spoj z Přítkova do Teplic a více spojů zajede i do průmyslové zóny Krupka.

"Ústecký kraj v tuto chvíli pracuje i na úpravě jízdních řádů na linkách v okolí Litoměřic, Štětí a Úštěku, kde chce reagovat na plánovanou uzavírku Tyršova mostu v Litoměřicích. Termín změn bude ovlivněn zahájením uzavírky, předpokládáme na přelomu března až dubna. I tuto změnu bude muset ještě projednat rada kraje," doplnila mluvčí kraje.

Bližší informace o linkách, u kterých dojde od 1. března 2015 ke změně cestující najdou na webových stránkách www.dopravauk.cz. Na ostatních linkách v uvedených okresech se nic nemění a platí jízdní řád, který vešel v platnost 1. ledna 2015.

Jízdenky Dopravy Ústeckého kraje
Jízdenky Dopravy Ústeckého kraje

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře