Dopravní podnik Liberec musí vrátit eurodotaci 190 milionů. Je přitom zadlužený

Tramvaj. Foto: archiv Město LiberecTramvaj. Foto: archiv Město Liberec

Liberec - Špatná ekonomická situace libereckého dopravního podniku se zhoršuje. Městské firmě hrozí vrácení evropské dotace za špatně vypsanou veřejnou zakázku na rekonstrukci tramvajové trati Liberec - Jablonec.

Reklama

Regionální rada Severovýchod požaduje po libereckém dopravním podniku, aby vrátil dotaci. Jako chybu považuje rada rozdělení opravy do dvou etap, které dopravní podnik objednal jako jednotlivé zakázky.

Vedení města pochybení dopravního podniku rozporuje. Podle magistrátu i vedení firmy za takto vypsanou veřejnou zakázkou nebyl cíl, aby neproběhlo otevřené řízení na dodavatele. Firma se proti pokutě chce bránit. odmítá platit 190 milionů korun.

Podle ROP Severovýchod rozdělení rekonstrukce tramvajové trati mezi zastávkami Fügnerova a U Lomu na tramvajové trati Liberec–Jablonec do dvou etap mělo podle auditu jasnou příčinu. Dopravní podnik se takto měl vyhnout otevřenému výběrovému řízení na dodavatele.

Pokud by skutečně již nyní zadlužený městský přepravce musel pokutu zaplatit, byl by to další komplikovaný krok. Již nyní je dopravce v mnohamilionové ztrátě.

-im-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Piráti Chomutov dostali další odklad splatit 12,5 milionu Piráti Chomutov dostali další odklad splatit 12,5 milionu
FOTO: Čtvrté výročí založení klubu motorkářů NORTHERN PIRATES v Chomutově FOTO: Čtvrté výročí založení klubu motorkářů NORTHERN PIRATES v Chomutově
Musíme se z toho dostat sami, říká Tomáš Mareš. Jeho Ústí schytává debakly Musíme se z toho dostat sami, říká Tomáš Mareš. Jeho Ústí schytává debakly

Žena může jít do vězení, problém jí způsobil její pes Žena může jít do vězení, problém jí způsobil její pes
Lupič ukradl v baru 15 tisíc. Najdou ho? Lupič ukradl v baru 15 tisíc. Najdou ho?
Řidič úmyslně najížděl do řidiček. Teď mu hrozí osm let Řidič úmyslně najížděl do řidiček. Teď mu hrozí osm let


Komentáře