Do Krušných hor dorazí dalších 124 uprchlíků. Zůstanou na Cínovci

Uprchlíci, ilustrační foto. Foto: archiv Policie ČR
Uprchlíci, ilustrační foto. Foto: archiv Policie ČR

Dubí, Cínovec - Potvrzeno. Na hranice s Německem přijde 124 uprchlíků. Rozhodla o tom německá vláda. Utečenci budou umístěni na hraniční přechod Cínovec - Altenberg a to do budov bývalé německé celnice. Stěhování začne druhý zářijový týden.

Reklama
S rozhodnutím německé strany nesouhlasí obyvatelé Cínovce, který je městskou částí Dubí. Mají strach o svou bezpečnost, kterou město není schopné samo, bez pomoci státu zajistit. Podle starosty Pípala město nemá prostředky pro tak rozsáhlá opatření. Na protest už proběhla i pokojná demonstrace proti umístění běženců do blízkosti města.
Do zařízení na hranicích mají přijít utečenci ze Sýrie, Iráku, Afganistánu nebo Tunisu. Podle německé strany mají na společné pohraničí v okolí Saského Švýcarska být ještě letos umístěno minimálně 1500 uprchlíků a v dalším roce další 3000 běženců.
Na Cínovci radnice k této situaci chystá informační setkání, kam jsou zvaní obyvatelé, státní a cizinecná policie.

S rozhodnutím německé strany nesouhlasí obyvatelé Cínovce - městské částí Dubí. Mají strach o svou bezpečnost, kterou město není schopné samo, bez pomoci státu, zajistit.

Podle starosty Petra Pípala město nemá prostředky pro tak rozsáhlá opatření. Na protest proti umístění běženců do blízkosti města už proběhla i pokojná demonstrace.

124 uprchlíků na Moldavě. Dalších 1500 až 2000 německá strana ještě letos umístí do Saského Švýcarska (Východní Krušnohoří) a v příštím roce dalších 3000 uprchlíků.

Do zařízení na hranicích mají přijít utečenci ze Sýrie, Iráku, Afghanistánu nebo Tunisu.

Na Cínovci radnice k této situaci chystá informační setkání, kam jsou zvaní obyvatelé, státní a cizinecná policie.

ČTĚTE: Na hranice míří armáda. Ústecké hejtmanství se brání uprchlíkům

Na severu Čech už jsou uprchlíci. Policie je objevuje třeba ve vlacích

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře