Dětské tábory hrůzy: Situací v Třebušíně na Litoměřicku se zabývají hygienici i policie

Dětský tábor, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Dětský tábor, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

TŘEBUŠÍN (LITOMĚŘICKO) - Dětský tábor v Třebušíně na Litoměřicku je dalším problémovým místem, kde si rodiče stěžují na nekvalitní péči organizátorů. Situací se už zabývají hygienici a dokonce i policie.

Reklama

Nevhodné ubytování, nevhodná strava, nedostatečný pedagogický dozor. To jsou obvyklé prohřešky organizátorů letních dětských táborů.

Obdobné to bylo na táboře v Třebušíně na Litoměřicku. Někteří rodiče si své děti už odvezli, ale organizátor bude i nadále řešit se státními orgány, jak tábor probíhal. Navíc nespokojení rodiče požadují, aby peníze, které zaplatili za týdenní pobyt dětí, dostali zpět.

Podle reportáže TV Nova děti bydlely v děravých a plesnivých chatkách či stanech.  Měly hlad a chybělo i dostatečné hygienické zázemí. Navíc zhruba dvacet dětí měl na starost jen jediný vedoucí.

Třeba maminka Kamila Krylová pro TV Nova uvedla, že děti byly hladové, spaly na mokrých matracích a ani s vedoucím to nebylo zcela v pohodě. Další rodič Martin Král zkritizoval stravu dětí. "Proč třeba nekoupili jogurty a další mléčné výrobky. Bylo jim odpovězeno, že cena za pobyt by musela být jiná," řekl na kameru. Za týdenní pobyt prý rodiče zaplatili 4,5 tisíce korun.

Vedoucí tábora v reportáži reagoval na výtky, že je tlumočil majiteli areálu. Ten mu prý řekl, že "koňáci" jsou na to zvyklí. Jednalo se totiž o tzv. koňský tábor.

Majitel na požadavek reportéra, zda by se na kameru k výtkám rodičů vyjádřil, nereagoval. Naopak požádal přítomné policisty, aby televizního reportéra vyvedli z areálu.

"Takže běžte. Jménem zákona vás vyzývám, abyste opustil soukromý pozemek," slyšel redaktor Novy od policisty.

Hygienici mají prý své stanovisko sdělit během pátku 29. července 2016.

V minulých dnech i na jiných místech Česka řešili rodiče či úřady krizovou situaci na dětském táboře. Třeba v Moravskoslezském kraji se děti popálily, na Vysočině byla zase kontaminovaná voda a na dalším propukla salmonela.

Reklama

Hodnocení

1.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře