David Rath kandiduje do Senátu. Chce bojovat proti privatizaci nemocnice v Litoměřicích, tvrdí

David Rath v roce 2015. Reprofoto: Česká televize
David Rath v roce 2015. Reprofoto: Česká televize

LITOMĚŘICE - David Rath v pondělí (30.7.2018) uspořádal tiskový brífink před budovou věznice v Litoměřicích a oznámil, že bude kandidovat v podzimních senátních volbách za obvod Litoměřicko-Slánsko.

Reklama

Bývalý ministr zdravotnictví nebo středočeský hejtman David Rath potvrdil kandidaturu do Senátu. Volby se konají na začátku října 2018.

Symbolicky kandidaturu oznámil před litoměřickou věznicí, ve které strávil několik měsíců po svém zatčení v roce 2012.

V rámci své kauzy David Rath byl nepravomocně odsouzen za korupci, jíž se měl dopustit v době, kdy stál v čele Středočeského kraje. Zvolením do Senátu by získal imunitu.

SOUVISEJÍCÍ: Pacht pro nemocnici v Litoměřicích. Lidé z radnice, kteří hledají nájemce, nejsou věrohodní, tvrdí Hassan Mezian

David Rath bude kandidovat za Českou suverenitu. V Litoměřicích, kde na městském úřadě podal kandidátku, ho doprovázela předsedkyně strany Jana Volfová.

David Rath tvrdí, že v rámci senátní kampaně bude mít několik témat. Jedním z hlavních se má stát údajná privatizace litoměřické nemocnice. Rovněž by se chtěl zaměřit na boj proti byrokracii a migraci.

SOUVISEJÍCÍ: David Rath a Senát? Kandidovat možná bude na Litoměřicku. Téma? Věznice i expanze Penty ve zdravotnictví

David Rath podle svých slov trávil dětství v Roudnici nad Labem u prarodičů. Jeho rodina má stále ve městě pod Řípem dům s restaurací.

Reklama

Hodnocení

3.6 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře