Darek Šváb podal stížnost proti vazbě. Místostarostou Rumburku je stále

Rumburský místostarosta Darek Šváb je ve vazbě. Foto: archiv Rumburské noviny.czRumburský místostarosta Darek Šváb je ve vazbě. Foto: archiv Rumburské noviny.cz

Rumburk, Litoměřice - V litoměřické vazební věznici setrvává rumburský místostarosta Darek Šváb (ČSSD). Podal si stížnost proti vazbě, lhůta na její vyřízení ale není stanovena.

Reklama

Na podanou stížnost Darka Švába upozornil deník MF Dnes. Podle mluvčí ústeckého krajského soudu Markéty Morkusové není stanovena lhůta, do kdy musí být stížností zabýváno.

Soud poslal rumburského místostarostu Darka Švába do vazby v prosinci 2013, aby neovlivňoval svědky. Politik navíc nově čelí obvinění z útisku a podněcování k trestnému činu o vydírání.

Vazba je koluzní. Jsou obavy, aby Darek Šváb neovlivňoval svědky. Rumburskému politikovi nově hrozí dva až osm let vězení.

Co se stalo? Policie Darka Švába obvinila 29. listopadu 2013 z útisku a podněcování k trestnému činu. Rumburský politik podle kriminalistů při loňské pracovní poradě městských policistů pobízel své podřízené k nekalým praktikám při výkonu povolání. Své požadavky údajně podpořil zastrašováním.

Darek Šváb je místostarostou zvolen potřetí, řídí i Lužickou nemocnici. Politik je považován za vlivného člena ČSSD na Šluknovsku.

-im-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře