Dálnice přes Český ráj nepovede. Z Turnova do Jičína se postaví jen třetí pruh

Dálnice, značka. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czDálnice, značka. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Turnovsko - Rychlostní silnice R35 nakonec přes kontroverzní úsek CHKO Český ráj na Turnovsku nebude postavena. Liberecký kraj bude usilovat jen o výstavbu třetí stoupacího pruhu.

Reklama

V Rovensku pod Troskami se uskutečnil seminář pro obce ležící na trase uvažovaného severního dopravního koridoru S5 (I/35) Turnov – Rovensko p. T – Úlibice. Starostové na něm byli seznámeni s vývojem záměru koridoru „S5“ pro kapacitní silnici v oblasti Českého ráje.

V průběhu semináře vystoupil zástupce ministerstva pro místní rozvoj Tomáš Sklenář, který informoval o pořízené územní studii koridoru kapacitní silnice R10/R35 Mnichovo Hradiště Rádelský mlýn – Úlibice, jejíž zpracování bylo uloženo usnesením vlády v Politice územního rozvoje 2008.

V diskusi byly zodpovězeny dotazy týkající se uvažované kapacity silnice, účastníci také komentovali současné zkušenosti s provozem na stávající silnici I/35. Starosta Turnova Tomáš Hocke upozornil, že případná „Tříproudová“ silnice by byla maximem, o které by byl ochoten Turnov diskutovat. Hejtman se domnívá, že budování „čtyřpruhu“ nemá žádné opodstatnění.

“Je třeba stavět, to co potřebujeme. Časy hojnosti pro stavební dopravní firmy již skončily,“ konstatoval liberecký hejtma Martin Půta (STAN).

Zastupitelka Turnova Martina Pokorná uvedla, že na zmíněné trase není třeba nic měnit. Podle ní je intenzita dopravy v analýzách nadsazená. „Podle mě se intenzita naopak snížila. Ani třípruh není nutný, neboť je tam rovina, na které se dá dobře předjíždět,“ řekla mimo jiné zastupitelka s tím, že bydlí 100 metrů od silnice.

-tz-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Turnovsko

Výstava Collegia Bohemica Naši Němci se dostává do poslední fáze realizace Výstava Collegia Bohemica Naši Němci se dostává do poslední fáze realizace
Požár v Turnově si vyžádal už druhý život Požár v Turnově si vyžádal už druhý život
Muž spadl do vany s louhem a popálil se Muž spadl do vany s louhem a popálil se

Turnovská gynekologie se změní jen na ambulantní péči Turnovská gynekologie se změní jen na ambulantní péči
Volby v Turnově vyhrál Nezávislý blok, ANO skončilo druhé Volby v Turnově vyhrál Nezávislý blok, ANO skončilo druhé
Turnov čeká velká investice. Na zimní stadión, skatepark a koupaliště město vypíše tendr Turnov čeká velká investice. Na zimní stadión, skatepark a koupaliště město vypíše tendr

V Turnově řádí žloutenka. Nemocní jsou i zastupitelé města V Turnově řádí žloutenka. Nemocní jsou i zastupitelé města
Semily vs. Turnov. Vášně okresu rozvířilo zavření pobočky sociálky Semily vs. Turnov. Vášně okresu rozvířilo zavření pobočky sociálky

Komentáře