D8: Prackovická estakáda průjezdná zcela nebude. Nejstarší úsek dálnice projde rekonstrukcí

Dálnice, značka. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Dálnice, značka. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

ÚSTECKO, D8 - Na kolony se musí připravit řidiči v jarních a letních měsících, kdy bývá provoz nejintenzivnější. A to jak na novém úseku D8 přes České středohoří, tak na nejstarším úseku Praha - Zdiby - Úžice.

Reklama

Vcelku bezproblémový a plynulý provoz po D8 asi skončí. Se začátkem jara jako obvykle začne jezdit více aut a dálnice, která funguje jako spojnice ze severu na jih, přitáhne více aut z Německa, Nizozemska či Dánska.

První velké omezení zůstane na novém úseku přes České středohoří. Přestože Ředitelství silnic a dálnic společně s ministrem dopravy Danem Ťokem (za ANO) slibovalo, že v březnu se otevře i druhý most Prackovické estakády ve směru na Ústí nad Labem, opak je pravdou.

Podle informací Hospodářských novin most, který je od otevření dálnice trvale uzavřen, nebude pro auta zprůjezdněn ani na jaře. Poslední optimistický scénář je léto 2017.

Přestože se zatím fronty kvůli omezení, kdy je provoz pouze v jednom směru - na mostě ve směru na Prahu při omezení rychlosti na 80 km/h, netvoří, jsou chvíle, kdy se auta začínají "štosovat".

Zpomalení obvykle způsobí delší kolona kamionů.

V tunelovém tubusu ve směru na Prahu je zase snížena rychlost jen na 60 km/h.

Další omezení bude přímo před Prahou.

Už nyní se tvoří v ranní špičce kolony aut od křižovatky ve Zdibech. Situaci zhorší naplánované velkoplošné asfaltové opravy nejstaršího zprovozněného úseku dálnice D8 u Prahy a ve Středočeském kraji.

Ty jsou naplánovány na jaro a léto 2017.

Řidiče na D8 čeká to, co například vloni na plzeňské D5, na strakonické D4, na chomutovské D7 nebo hradecké D11.

Reklama

Hodnocení

1.8 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře