Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Centrum Plzně. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz
Centrum Plzně. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

SEVERNÍ ČECHY - Město Plzeň chce investovat do marketingové kampaně, která má do západočeské metropole přivádět nové obyvatele zejména z Ústeckého a Moravskoslezského kraje, miliony.

Reklama

A z internetových diskusí je patrné, co si aspoň někteří myslí o lidech z Chomutovska, Mostecka, Teplicka, Ústecka či Děčínska.

Zatímco Plzeňský kraj chystá projekt tzv. Welcome centra, samotná Plzeň bude marketingově cílit jen na obyvatele severních Čech a severní Moravy a Slezska.

Magistrát totiž chce přilákat do západočeské metropole nové obyvatele.

Narozdíl od kraje, který se zaměří i na získávání cizinců, zejména z Ukrajiny a Ruska, kampaň města nebude zaměřená na cizince, ale jen na naše občany, řekl primátor Martin Zrzavecký (ČSSD).

Na kampaň dá město nejméně 1,8 milionu korun.

Jenže ne všichni jsou z toho nadšeni, že by Plzeň měla získat nové "přistěhovalce" z Ústeckého kraje.

Zpráva rezonovala i na sociální síti Facebook a to přímo ve skupině určené pro Plzeň. Právě někteří místní obyvatelé vyjádřili svůj názor (jedná se o autentické příspěvky, některá slova byla redakčně odstraněna).

"Z Ústeckého kraje? Super! Na to tady všichni čekáme. Až sem přitáhnou další ... a město jim ještě nabídne k vybydlení historické baráky v centru města. Já nevím, že tomu Baxovi a Zrzaveckému ještě nikdo ..."

"Nechápu ... tu je asi málo a těch pracujících ještě méně a problém nezmizí a bude Plzeň v noci bezpečnější musí to být krásná pohoda mít takové sousedy. A se jedou podívat na sever jak to tam je. Nebo zase jsou za tím jiné zájmy. V Mostě v Chomutově i v Ústí jsou byty neprodejné kde máte takové sousedy"

"Chcete mít v Plzni Nový Chanov není problém jen je sem pozvete a nastěhujte tam kde chcete bourat. Čas ukáže že se nedají předělat na pracující na Borských polích...."

"Já bych to s těmi … nehrotil... ta kampaň má ty přistěhovalce nalákat na pracovní nabídky....“

SOUVISEJÍCÍ: Nejen kraj. I Plzeň bude za miliony lákat lidi ze severu Čech a Moravy

Reklama

Hodnocení

2.67 hvězdiček / Hodnoceno: 15x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře