Co s bývalým duchcovským nádražím? Zastupitelé se neumí rozhodnout

Nádražní budova, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czNádražní budova, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Duchcov - Dva odlišné názory ve vedení města Duchcov a nerozhodní zastupitelé. Tak vypadá současná situace okolo osudu bývalé nádražní budovy. Z té je nyní ruina.

Reklama

Nejprve v únoru, pak v březnu a nakonec ani v květnu 2014 není rozhodnuto, co s objektem bývalého nádraží v Duchcově. Stejně jako v jinýh městech na severu Čech, tak i v Duchcově by rádi starý objekt zrekonstruovali a vdechli mu život.

Chybí ale vize a s tím související způsob financování.

"Před sebou máme jediný úkol, objekt zakonzervovat a staticky zajistit," konstatovala v únoru 2014 pro SeveročeskýDeník.cz starostka Duchcova Jitka Bártová. Objekt starého nádraží je ve vlastnictví města, navíc je památkově chráněn. Radnice se tak o osud budovy musí postarat.

"Jsem idealistka a chtěla bych v historické budově duchcovského nádraží vybudovat zajímavý prostor, třeba pro kulturu," řekla tehdy duchcovská starostka Jitka Bártová. Ta je v názorové sporu s místostarostou Zbyňkem Šimberou.

Podle Zbyňka Šembery je projekt nyní na stole. "První etapa by měla sanovat obvodové zdivo. Měly by být odbourány cihly, které tam jsou volně, zpětně dostavěny a měl by tam být zřízen věnec tak, aby zpevnil obvod," sdělil pro ČRo Sever místostarosta.

"V druhé etapě by se měly zabezpečit sklepy, dojít k vybourání všeho co je uvnitř a k jeho vyklizení. V etapě číslo 3 by se měla udělat střecha," popsal Zbyněk Šembera.

Všechny práce jsou ale spíše konzervační, aby objekt zcela nespadl. Jeho způsob využití ale není znám. Rozhodnutí duchcovských zastupitelů, co v objektu bude, není na pořadu dne.

ČTĚTE: Duchcov staré nádraží zakonzervuje. Zastupitelé o jeho osudu nejednali

Neštěstí: V bývalé nádražní budově v Duchcově se propadla střecha

Duchcovská radnice přemýšlí, jak naloží se zchátralým nádražím

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Teplicko

SŽDC opraví i severočeská nádraží SŽDC opraví i severočeská nádraží
Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela
Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více

Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod
S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích
David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo


Komentáře