Činoherní studio v Ústí nad Labem definitivně končí. Nemá peníze od města

Činoherní studio v Ústí nad Labem. Foto: archiv Severočeský deník.czČinoherní studio v Ústí nad Labem. Foto: archiv Severočeský deník.cz

Ústí n/L. - Činoherní studio v Ústí nad Labem končí kvůli nedostatku peněz. Legendární divadelní scéna ohlásila zastavení své činnosti.

Reklama

"Vážení diváci a přátelé Činoherního studia. Dnes vás srdečně zveme na pohřeb Činoherního studia. Od 1. února nemáme žádné prostředky na provoz a díky tomu rušíme veškerá naše představení a zastavujeme provoz. Večer od 18.00 budeme všichni v divadle a zodpovíme veškeré dotazy, které případně budete mít. Romeo a Julie bude! Přijďte se s námi rozloučit," napsalo na Facebooku Činoherní studio.

Jako obecně prospěšná společnost je Činoherní studio financováno především díky ročním příspěvkům z městského rozpočtu. Vloni od města Ústí nad Labemdostalo na provoz 9,5 milionu korun. V rozpočtu na rok 2014 má město v kapitole "Činohra Ústí nad Labem" vyčleněno 12 milionů korun. Jenže není jisté, zda tyto peníze skutečně získá právě Činoherní studio.

Městská rada totiž tento týden na svém mimořádném jednání vyhlásila výběrové řízení na poskytnutí těchto dotací. Mohou se o ně ucházet subjekty, které působí v umění, především divadla, informovala mluvčí magistrátu Romana Macová.

"Tyto granty jsou určeny na úhradu provozních nákladů při tvorbě a prezentaci divadelních činoherních představení v kalendářním roce 2014," uvedla v tiskové zprávě.

Celková suma je navíc rozdělena na dvě části - osm milionů je určeno na studiové formy činohry, žádosti je nutné podat do 20. února. Zbylé čtyři miliony mají jít na činoherní představení na scéně Severočeského divadla opery a baletu, žádosti se přijímají během dubna. O granty se mohou v obou případech ucházet právnické nebo podnikající fyzické osoby.

Podle ředitele Činoherního studia Vladimíra Čepka divadlo nemá na výplaty herců pro měsíc únor, proto ruší všechna představení. "Změnily se podmínky a není nikde dáno, že grant získáme," uvedl.

ČTĚTE: Ústecké Činoherní studio má novou správní radu. Členové jsou spjatí s magistrátem

-im-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

O nemocnici v Litoměřicích se uchází 4 společnosti O nemocnici v Litoměřicích se uchází 4 společnosti
Přívozy na Labi jsou v provozu. Sezónu zahajuje i v Lovosicích Přívozy na Labi jsou v provozu. Sezónu zahajuje i v Lovosicích
Na Litoměřicku je vlk? V Českém středohoří byly usmrceny ovce a jehňata Na Litoměřicku je vlk? V Českém středohoří byly usmrceny ovce a jehňata

Chomutovská policie plánuje nabírat nové lidi do ulic Chomutovská policie plánuje nabírat nové lidi do ulic
Střelec, který zabil muže v dodávce, má jít na 12,5 roku do vězení Střelec, který zabil muže v dodávce, má jít na 12,5 roku do vězení
V bývalé tržnici v centru Litoměřic vzniká nový veřejný prostor V bývalé tržnici v centru Litoměřic vzniká nový veřejný prostor

Lovci zvládli i druhý čtvrtfinálový zápas Lovci zvládli i druhý čtvrtfinálový zápas
Vstup do play off Lovci zvládli Vstup do play off Lovci zvládli
Útočníkům z Krupky hrozí za napadení policistů dva a čtyři roky! Útočníkům z Krupky hrozí za napadení policistů dva a čtyři roky!

Miminka narozená v první polovině března 2018 Miminka narozená v první polovině března 2018
Při zásahu v Krupce byla napadena policejní hlídka. Po policistce házeli kameny! Při zásahu v Krupce byla napadena policejní hlídka. Po policistce házeli kameny!
Ústecký kraj chce nadále usilovat o obnovení železnice po sesuvu z Lovosic do Teplic Ústecký kraj chce nadále usilovat o obnovení železnice po sesuvu z Lovosic do Teplic


Komentáře