Činoherní studio v Ústí nad Labem definitivně končí. Nemá peníze od města

Činoherní studio v Ústí nad Labem. Foto: archiv Severočeský deník.czČinoherní studio v Ústí nad Labem. Foto: archiv Severočeský deník.cz

Ústí n/L. - Činoherní studio v Ústí nad Labem končí kvůli nedostatku peněz. Legendární divadelní scéna ohlásila zastavení své činnosti.

Reklama

"Vážení diváci a přátelé Činoherního studia. Dnes vás srdečně zveme na pohřeb Činoherního studia. Od 1. února nemáme žádné prostředky na provoz a díky tomu rušíme veškerá naše představení a zastavujeme provoz. Večer od 18.00 budeme všichni v divadle a zodpovíme veškeré dotazy, které případně budete mít. Romeo a Julie bude! Přijďte se s námi rozloučit," napsalo na Facebooku Činoherní studio.

Jako obecně prospěšná společnost je Činoherní studio financováno především díky ročním příspěvkům z městského rozpočtu. Vloni od města Ústí nad Labemdostalo na provoz 9,5 milionu korun. V rozpočtu na rok 2014 má město v kapitole "Činohra Ústí nad Labem" vyčleněno 12 milionů korun. Jenže není jisté, zda tyto peníze skutečně získá právě Činoherní studio.

Městská rada totiž tento týden na svém mimořádném jednání vyhlásila výběrové řízení na poskytnutí těchto dotací. Mohou se o ně ucházet subjekty, které působí v umění, především divadla, informovala mluvčí magistrátu Romana Macová.

"Tyto granty jsou určeny na úhradu provozních nákladů při tvorbě a prezentaci divadelních činoherních představení v kalendářním roce 2014," uvedla v tiskové zprávě.

Celková suma je navíc rozdělena na dvě části - osm milionů je určeno na studiové formy činohry, žádosti je nutné podat do 20. února. Zbylé čtyři miliony mají jít na činoherní představení na scéně Severočeského divadla opery a baletu, žádosti se přijímají během dubna. O granty se mohou v obou případech ucházet právnické nebo podnikající fyzické osoby.

Podle ředitele Činoherního studia Vladimíra Čepka divadlo nemá na výplaty herců pro měsíc únor, proto ruší všechna představení. "Změnily se podmínky a není nikde dáno, že grant získáme," uvedl.

ČTĚTE: Ústecké Činoherní studio má novou správní radu. Členové jsou spjatí s magistrátem

-im-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Závěje a silný vítr. Meteorologové varovali před nepřízní počasí Závěje a silný vítr. Meteorologové varovali před nepřízní počasí
Údajného pedofila policie nenašla Údajného pedofila policie nenašla
Babišova vláda nedostala od poslanců důvěru. Kdo půjde s ANO? Babišova vláda nedostala od poslanců důvěru. Kdo půjde s ANO?

Ve Šluknově hořel dům, lidé museli být evakuováni Ve Šluknově hořel dům, lidé museli být evakuováni
Kradená auta na Teplicku prý potápěl mladý recidivista Kradená auta na Teplicku prý potápěl mladý recidivista
Ranní nehoda uzavřela tunel na dálnici D8 Ranní nehoda uzavřela tunel na dálnici D8

Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Kdo z nich bude prezident pro další období? Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Kdo z nich bude prezident pro další období?
Prezidentské volby 2018. Češi volí podruhé v přímé volbě hlavu státu Prezidentské volby 2018. Češi volí podruhé v přímé volbě hlavu státu
Do tří sezón bych mohl překonat tisícovku odehraných zápasů v první lize, říká Jakub Trefný Do tří sezón bych mohl překonat tisícovku odehraných zápasů v první lize, říká Jakub Trefný

Násilník si v Rumburku počíhal na dívku, ta s bodným zraněním utekla Násilník si v Rumburku počíhal na dívku, ta s bodným zraněním utekla
Skandál v ústecké MHD: Konflikt mladíků s revizorkou Skandál v ústecké MHD: Konflikt mladíků s revizorkou
Dodávka na Jablonecku sjela do řeky Jizery Dodávka na Jablonecku sjela do řeky Jizery


Komentáře