Činoherák Ústí odstartoval představení na lodi. Školy ale ruší účast na dětských představeních

Pohled do interiéru divadelní lodi Tajemství kotvící v ústeckém Vaňově. Foto: archiv Činoherák Ústí/Štěpánka TicháPohled do interiéru divadelní lodi Tajemství kotvící v ústeckém Vaňově. Foto: archiv Činoherák Ústí/Štěpánka Tichá

Ústí n/L. - Nově zformovaný spolek Činoherák Ústí po téměř čtyřech měsících opět začal hrát, a to na lodi kotvící v ústeckém Vaňově. Večerní představení jsou vyprodána, divadlo přidává další. Ovšem představení pro děti jsou prázdná a ústecké základní školy o ně nemají zájem.

Reklama

Až do 9. června 2014 budou herci z Činoheráku Ústí hrát svá představení na divadelní lodi bratří Formanů, která nese název Loď Tajemství. Divadelní režisér Filip Nuckolls ale uvedl, že spolek na každém odehraném představení tratí zhruba 20 tisíc korun. "Musíme zintenzivnit zájezdovou činnost," řekl pro ČT24.

Představení na lodi mají zafungovat jako reklama pro sponzory. Přestože spolek Činoherák Ústí vyhlásil sbírku, bez dalších peněz se neobejde. Už v září 2014 chce původní sestava ústeckého Činoherního studia hrát v prostorách kina Hraničář.

Hlavní sál kina má projít rekonstrukcí, herci chtějí zkoušet třeba na chodbách objektu bývalého kina. "Budeme usilovat i o granty," dodal Filip Nuckolls.

Jenže ne všechno je růžové. Třeba dětská představení na lodi jsou poloprázdná. Přestože divadlo mělo zajištěné objednávky, ředitelé ústeckých základních škol začali rezervovaná představení rušit.

"Pro všechny přátele - učitele. Máme málo prodaných míst na dětská představení. Na některých školách dokonce zrušili objednávky po intervenci ředitele, který se bojí, že prý je to provokace magistrátu," uvedl Činoherák Ústí na facebookových stránkách. "Kdyby někdo z vaší školy měl zájem. Jsou tam pohádky pro MŠ, ZŠ nebo byly jsme tam taky pro SŠ."

ČTĚTE: Činoherák Ústí brzy začne hrát, vypluje na lodi

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře